Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kicsit nem vagyunk telhetetlenek?

Kicsit nem vagyunk telhetetlenek?

Figyelt kérdés
Különböző allashirdeteses Facebook csoportokat olvasva főleg ahol jellemzően építkezésekre keresnek embereket, vagy biztonsági őröket... Kiírjak az órabért is stb, de az a fika áradat hogy 2000ft/ó alatt miazhogy stb, a bizti őrnek 800ft/ó hogy mien csöves munka stb... Azért 8 általánossal mindenki félmilliós fizetést akar, de ha kifizeted a pénzt a segedmunkasnak akkor igen csak rossz munkaeerot kapsz... Nem sajnálom tőlük, mert keressen sok pénzt de nem éleg hogy sok pénzt akar, de mellé dolgozni büdös, a szakmunkát vegzokkel is ugyan ez, pl kőműves hiába fizetsz egy talicska pénzt, a munka minősége nulla, sokszor csak sarlatánok, aki ügyesbe rakott már falat. A másik pedig a fiatal akinek még munkahelye sem volt, de neki 300e fizu kell holnapra, mert ő ugyan nem mozdul meg és várja a sültgalambot... Mellé a sírás hogy milyen rossz az anyagi helyzet, semmire nincs pénz... Igazából szerintem magával a munkamorállal van baj.. A pénz egy jó szakembert motivál, akik akár dolgozni, de csak a dollárjelet a szemében pörgetőknel szinte semmit nem számít

2019. febr. 26. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki sokat akar keresni, de tenni érte már kevesen tesznek. Ez az élet területén szerencsére elég jó szűrő.
2019. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SZerintem ma Magyarországon két véglet van a bérből élők között.

Az egyiket azok képviselik, akik még (már) a szocializmusban vagy a 90-es évek elején elkezdtek dolgozni. Ők mindennel "megelégszenek", meghunyászkodnak és a mai napig a "húzd meg magad és örülj, hogy DOLGOZHATSZ" mentalitással élnek.

Ez az utóbbi nagyon fontos, azért is emeltem ki. Nem azt mondják, hogy "örülj, hogy kapsz fizetést", hanem, hogy dolgozhatsz, van munkád. Magyarán nem számít mennyiért, de dolgozz. És ezért tart itt részben ma ez az ország, mert az emberek félnek REÁLIS fizetséget kérni a munkájukért, ezért sokan gyakrolatilag a "morzsákért szakadnak meg".

A másik végletet azok jelentik, akik pl. itt gyakorin is elég nagy számban vannak jelen (persze egy részük biztosan csak trollkodik).

Akiknek szerencséjük volt / sokat tanultak ÉS szerencséjük volt / jókor voltak jó helyen, jó ismerősökkel rendelkeznek, jó "hátszelet" kaptak és ezért viszonylag könnyen sikeresek lehetnek. Emiatt nyilván összehasonlíthatatlanul több pénzt kapnak a munkájukért, de ezt el is várják és mondhatni lenézik azokat akik kénytelen kevesebbel is beérni.

Itt vissza is jutunk az első kategóriába, mert ők többnyire azok az emberek akik igazából csak a saját gátlásaik miatt "kénytelenek" kevesebbért dolgozni.

Nekem ez a véleményem erről a témáról.

2019. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De szerencsére a két véglet között sokfajta ember van, akik például hiányszakmát tanultak és emiatt most van egy stabil munkahelyük, ahol megbecsülik őket.
2019. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-as: az én válaszom nem erre vonatkozott. Aki "hiányszakmát" tanul is beleeshet (és bele is esik a két végletbe). Persze nyilván vannak a kettő között is emberek, de mint írtam ez a személyes véleményem.
2019. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!