Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állások munkatapasztalat nélkül?

Állások munkatapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés

20 eves lany vagyok, jelenleg foiskolai hallgato, eddig csupan az erettsegivel rendelkezem, illetve felsofoku angol nyelvvizsgaval. Van szallodai, hostess, meg hasonlo Munkatapasztalatom a kozepiskola altal (nyari szakmai gyakorlatok..)


Mondjuk hostess munkat nem szeretnék vallalni. A nyaron szeretnek penzt gyujteni nyaralasra, de egyszeruen nem talalok olyan teljes munkaidos allast a hozzam kozel eso varosokban, ahova nem kell egyeb tapasztalat. Errefel nincs sok szalloda ugy egyaltalan, ahol ugye szivesen dolgoznek.


Eladora is gondoltam, foleg ruhazati uzletekben, vagy drogeriakban penztaros-elado. Ezek tetszenek nekem, szerintem alkalmas is lennék ezekre, de hiaba, mivel mindenhol a kikotes pl 1-3 ev munkatapasztalat kereskedelemben.


Igy komolyan lehetetlen lesz teljes munkaidoben allast talalnom?


Persze ha nincsen akkor ott a furge diak, melo diak stb, de nemhiszem h azokkal rovid idon belul ossze tudnek kaparni elegendo penzt a nyaralasra.



#állás #munka #tapasztalat #bér #iskola végzettség
2019. febr. 27. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Add be olyan helyekre is, ahol tapasztalatot kérnek. Mi is beleírjuk, mert az lenne a legjobb, ha nem kellene olyan sokat foglalkozni a betanítással, meg egyféle szűrő is.

De így is olyan sok a félkegyelmű, hogy igazából ha valaki szimpatikus és értelmes lenne, simán felvennénk a tapasztalat hiányában is.


Szóval próbáld meg előadni magad, például: igaz, hogy nincs meg az 1 év tapasztalatom, de dolgoztam már szállodában, nagyon szerettem, gyorsan tanulok és mindent megteszek a fejlődésért.


Próbálkozz.

2019. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez jo otlet, ja es megegy kerdes amit sose tudok: egy oneletrajzba bele kell irni olyan tapasztalatot is, ami nem fuzodik egyaltalan arra a munkara ahova jelentkezek? :) na nem mintha olyan sok lenne a tapasztalatom :D
2019. febr. 27. 12:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Ahhoz a munkahoz**
2019. febr. 27. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még kevés a tapasztalatod, írj bele mindent, lássák, hogy törekszel, csinálod.


Nálam pl mikor első szakmához kapcsolódó állásra jelentkeztem, még nem volt tapasztalatom, csak diákmunkák, pultozás, ilyesmi. Beleírtam őket, kiemelve, hogy hol mit tanultam, minek tudom hasznát venni. Pl. pultozás: kitartó, felelősségteljes vagyok, bírom a terhelést, jól kijövök az emberekkel.


Aztán persze miután már van releváns munkatapasztalatom, a korábbiakat maximum 1-1 szóban említem hátha szimpatikus valakinek, de akkor már a valódi tapasztalatra koncentrálok.

2019. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Csak megerősítésnek írok egyetértve az előzőekkel. Talán annyit tennék hozzá, hogy az álláskeresés inkább mérhető hónapokban mint hetekben. Többnyire. Szóval hajrá!
2019. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Persze, hiaba is talalnek most munkat, ugysem mar holnap kezdenék, hanem pl. júniusban. Csak felmertem a terepet egyelore :)
2019. febr. 28. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!