Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökinformatikus munka?

Mérnökinformatikus munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit ossze vagyok zavarodva a szakomat illetoen. A 2. felevemet keztem el iden mernokinformatkius szakon. Azert jelentkeztem erre a szakra, mert kimondottan erdekel a kesobbi tanulmanyaim kozott levo Robotika, Mesterseges intelligencia stb. Hallottam, hogy mernokinfosok is szoftverfejlesztokent helyezkednek el. Nem ertem miert, ugyan is akkor ott van a programterveto informatika. Nincs lehetoseg elhelyezkedni mas teruleten csak is teszelokent vagy fejlesztokent. Feleslegesek lennenk a targyak amit kesobbiekben tanulni fogok? Vagy ez tenyleg arrol szol, hogy legyek tapasztalt es ugyes a programozasi myelveket illetoen? Leginkabb az ipari aga erdekelne kimondottan. Specializacioanak is az ipari informatikat valasztottam, rosszul dontottem volna?


A valaszokat elore is koszonom szepen!


2019. febr. 28. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok mernokinfos van, aki szoftverfejlesztokent dolgozik, de rengeteg, aki nem, vagy nem marad meg annak. Van uzemeltetestol, menedzsmentig, hardverfejlesztesig, rengeteg irany, a mernokinfo erre keszit fel, az hogy mit valasztasz, az rajtad mulik.

Azt meg jo lenne megerteni, hogy a fejleszto nem csak azt takarja, aki C#-ban vagy Java-ban fejleszt, hanem bizony a robotok, MI-k, orvosi eszkozok, ipari robotok fejlesztese is ide tartozik. A hardver (ahol van) az kulon vonal altalaban.

2019. febr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokan tanulnak mindenfélét, aztán az értelmes emberek 60%-ából műszaki vonalon mezei programozó lesz. Én orvosi műszereket szerettem volna fejleszteni, lett is volna állásajánlat, csak a programozói munka másfélszer annyit fizet.


Programozókra sokkal nagyobb az igény, mint bármi másra, mert ma már minden "okos" és egy termék lefejlesztése 99 egység informatika, 1 egység más. Hiába szeretnél robotot fejleszteni, ha nincs egy rakat programozó a csapatban, aki felprogramozza.


Mindenképp legyél ügyes és tapasztalt a programozásban, magas és alacsony szintű nyelvekkel is (pl. Java és Structured Text). Szükséged lesz rá.


A tárgyaid 70%-a így is, úgy is "felesleges", de mivel előre senki nem mondja meg, melyik 30%-ra lesz szükséged a karrieredben, ezért ez van. Ezen nem kell rágódni. Egyetemre jársz, általános világképet kapsz.


A legjobb, amit tehetsz, hogy az érdeklődésednek és a piaci igényeknek megfelelő szabadon és kötelezően választható tárgyakat veszel fel. Nekünk 2 félév programozás volt az 5 éves kurrikulumban, vettem fel mellé még négyet. De felvettem egy félév áramkör szimulációt és egy félév bioérzékelőket is, mert azok is ígéretesnek tűntek.

2019. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2019. febr. 28. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg minden lehetsz, lehetsz it supportban is itt is van kismillio terulet ha nézel egy ITIL könyvet meglatod, lehetsz akar manager is egy bizonyos idő után a jo it managernek van it tudása, nrm is kevés, uzeneltethetsz adatbázist es meg sorolhatnam... Egy szóval nem csak az az út nyitott
2019. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy megtalalom a saját utamat. Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem feltétlen az a út áll nyitva amit leirtam a kérdésben is.
2019. márc. 1. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!