Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell közös megegyezésse...

Hogyan kell közös megegyezéssel felmondani úgy, hogy eltekintsenek a felmondási időtől?

Figyelt kérdés
Másik munkahelyre szeretnék menni, szeretnék minnél hamarabb kezdeni. Tudnátok írni egy mintát a felmondási kérelemre?

2019. márc. 1. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

[link]

Munkavállalói felmondás esetén kérheted, hogy felmentsenek a munkavégzés alól, de nem biztos, hogy meg is teszik.

2019. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy bemész a főnö9khöz és megpróbálod megbeszélni vel: szeretnél felmondani és kéred, hogy tekintsenek el a felmondási időtől. Ha beleegyeznek, akkor megírod a közös megegyezéses felmondást - ha nem egyeznek bele, akkor simán felmondasz.

A közös megegyezéses felmondást - mint ahogy a neve is mondja - KÖZÖSEN kell létrehozni. (Nem, nem vagyok hülye, hogy ilyen szájbarágósan írtam le, csak sajnos engem belekergettek egy közös megegyezésesbe - holott én nem is akartam felmondani :-( )

2019. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó válaszát.


Két lehetőség van (vagyis három):


1./ Megegyezel a munkáltatóval, és ha sikerül, akkor az egyezséget írásba foglaljátok. Ami benne van, az köti mindkét felet.


2./ Felmondasz. A felmondásba kérheted, hogy a munkáltató tekintsen el a felmondási időtől, és X. Y. napon a munkaviszonyt szüntesse meg. Ha beleegyezik, ezt adja írásba, akár a nálad maradó felmondási példányodra ráírva is.


Közös megegyezéses felmondás nem létező fogalom. :)


Vagy felmondás van valamelyik fél részéről, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés (mindegy, hogy melyik fél kezdeményezte).


Munkáltató neve, címe


Alulírott Buga Jakab (személyes adataid), az Önöknél X. Y. nappal fennálló munkaviszonyomat a mai napon felmondom.


Kérem Tisztelt Munkáltatót, hogy a felmondási idő letöltésére ne kötelezzen, attól tekintsen el, és X. Y. nappal a munkaviszonyomat kérésemre szüntesse meg.


Dátum, aláírásod



Hagyj helyet annak, hogy reagálhasson rá írásban a cég, valamint annak, hogy dátummal és aláírásával lássa el akkor, amikor átvette Tőled a felmondást.

2019. márc. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3./ kimaradt :)


Ez az a helyzet, amikor szembe mész a jogszabállyal, és annak ellenére sem töltöd el a felmondási idődet a cégnél, hogy Ő ragaszkodna hozzá.


Ilyenkor jár a cégnek a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg. Ha ezt önként nem fizeted meg a cég felszólítására, akkor bírósági úton követelheti. Továbbá, ha bizonyítani tudja, hogy hirtelen távozásoddal kárt okoztál neki, plusz kártérítést követelhet Tőled, amit szintén bírósági úton érvényesíthet.

2019. márc. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!