Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben aláírhatom a...

Ilyen esetben aláírhatom a határozott időre szóló munkaszerződést?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyok egy cégnél, próbaidő. Ezalatt volt egy összezörrenésem a főnökömmel, de nem küldték el mert az ő főnöke nem engedte. Én meg nem mondtam fel mert kellett a pénz.

Azóta rendeződött a helyzet, és most határozott időre (6 hónap) akarják meghosszabbítani a szerződésem, de a bérem jelentősen kevesebb lenne. Szóban azt beszéltük, hogy ez miatt illetve mert szeretnék majd hitelt felvenni, így nem tudok garantálni semmit ha találnék egy jobb ajánlatot, max ha ők visszaemelik a fizum. De a felmondási időre ebben az esetben lehet rám számítani. Azt mondták megértik és hogy akkor közösen megegyezünk. Közben pedig felvettek egy új kollégát aki egy hónap múlva fog kezdeni.

Hihetek nekik hogy közösen meg fogunk tudni egyezni? Ilyen helyzetben aláírnátok a szerződést?


2019. márc. 1. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írnám alá!


-nem tudsz hitelt felvenni

-nem tudsz felmondani 30 napos felmondással, ebben az esetben megtudják keverni a dolgokat

-később sem kapnál határozatlan szerződést

2019. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:

Elsőnek azt mondanám vond le a tanulságot, mármint az ilyen összezörrenést illetően, gondolom nem kell ecsetelni.


Én ilyen helyről mennék amilyen gyorsan találok másik munkát. Jogilag is boncolgatható lenne, de szerintem van már utódod és a bögyükben vagy. Itt kanyarodik vissza az első bekezdésre, és annyit azért hozzátennék, hogy teljesen mindegy kinek van igaza, aki balhézik egy munkahelyen azt nem szokták kedvelni; próbaidőn meg végkép nem lehet ilyet megengedni.

2019. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem írnám alá, ugyanis a HATÁROZOTT időre szóló szerződést csak nagyon szigorú szabályok mentén, alapos indokkal lehet felmondani - mind a munkavállaló, mind a munkáltató részéről.


Itt nem az összezörrenésen van a hangsúly, hanem azon, hogy nem fogsz tudni elmenni.


" most határozott időre (6 hónap) akarják meghosszabbítani a szerződésem, de a bérem jelentősen kevesebb lenne. Szóban azt beszéltük, hogy ez miatt illetve mert szeretnék majd hitelt felvenni, így nem tudok garantálni semmit ha találnék egy jobb ajánlatot, max ha ők visszaemelik a fizum. De a felmondási időre ebben az esetben lehet rám számítani. Azt mondták megértik és hogy akkor közösen megegyezünk."


Hmmm, csak ha meg nem tartják magukat a szóbeli megállapodáshoz és bekeményítenek és nem mennek bele a közös megegyezésbe, akkor pl. ha felmondasz 2 hónap után, a hátralévő 4 hónap fizetését akár ki is fizettethetik Veled.

A határozott idejű szerződés felmondását ezen kívül mindig indokolni kell.


"a határozott idejű munkaviszony felmondással történő megszüntetését nehezíti, hogy a jogszabály azt a munkavállaló esetében is indokoláshoz köti, a lehetséges felmondási okokat pedig leszűkíti.


A felmondás indoka ugyanis csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel, aránytalan sérelemmel járna.[i]

Tipikusan ilyen eset lehet az, ha a munkavállaló családi körülményeiben, egészségi állapotában, magánéletében olyan változás következik be, amely miatt a munkaviszony további, munkaszerződésben meghatározott ideig történő fenntartása a munkavállalótól nem várható el a továbbiakban. Ezzel kapcsolatosan fontos hangsúlyozni, hogy a felmondás indokának világos, valóságos és okszerű voltát a megszüntető nyilatkozat tevőjének, azaz ebben az esetben a munkavállalónak kell bizonyítania egy esetleges munkaügyi per során.[ii]


Ha tehát a munkavállaló a határozott idejű munkaviszonyának megszüntetéseként azt az okot jelöli meg, hogy veszélyeztetett terhes vagy éppen azt, hogy hozzátartozója otthoni ápolásra szorul, akkor ennek a ténynek nemcsak objektíve igaznak kell lennie, de alkalmasnak is arra, hogy a munkaviszony a nyilatkozat tevőjének szempontjából rendeltetését veszítse. Míg előbbi követelmény orvosi igazolások bemutatásával vagy más alkalmas módon többnyire alátámasztható, addig utóbbinál a bíróság mindig egyedileg vizsgálja azt, hogy konkrét szituációban a fél számára a kialakult helyzet egyéni körülményeit is figyelembe véve okoz-e olyan szintű nehézséget, amely a munkaviszony megszüntetését indokolja. Álláspontom szerint egy új, jobban fizető állás elfogadása például nem meríti ki e törvényi követelményeket."


Szóval azért nagyon gondolkodj el azon, hogy lekötöd-e magadat 6 hónapra, vagy megbízol a cégben, hátha betartják a szavukat és elengednek.


Bár megmondom őszintén, én olyan cégben nem bíznék meg, ahol a fizetésem kevesebb, mint a próbaidő alatt.

2019. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én eleve nem bíznék egy olyan cégben, ahol a "próbaidő"-nek neveznek egy tulajdonképpen 3 hónapos határozott idejű szerződést - mert hogy olvasva a soraidat, szerintem nálad ez áll fent. Normális esetben a próbaidő azt jelenti, hogy a munkaviszony első x hónapját kinevezik annak, majd amikor ez letelik, nem történik semmi, él tovább a szerződés, ami többnyire határozatlan idejű, de ha határozott is, akkor jóval hosszabb idejű, mint maga a próbaidő. Ha egy ilyen cégnél maradsz, akkor azt fogják játszani, hogy mindig +3-6 hónappal hosszabbítják a szerződést, esetleg - mint most is - kisebb bérrel, és ha esetleg nem hosszabbítanak egyszer csak, akkor ott vagy munka nélkül.
2019. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De a felmondási időre ebben az esetben lehet rám számítani."


Ezt nem is értem, most milyen felmondási időről beszélünk? Így nem egészen tiszta a helyzet. Milyen szerződéssel vagy most? Mert ha van egy szerződésed, akkor mit is kell hosszabbítani? Ha meg lejárt 3 hónap után a szerződésed, akkor mire fel dolgozol még ott?

2019. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő után kevesebbért ottmaradni? Ki? Hogy? MIÉRT?
2019. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lapátra az ilyen munkahelyet. Ezeket nevezik problémásnak.
2019. márc. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!