Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő mérnökként mennyit az...

Kezdő mérnökként mennyit az átlag fizetés?

Figyelt kérdés
Formatervező mérnök végzettségem van Budapesten keresgélek munkákat eddig mindenhol olyan nettó 200.000 forintot mondtam bérigénynek, mert vidéki ismerősöktől azt hallottam, hogy ez úgy nagyjából reális, de pesten lévő ismerősök meg azt mondták, hogy ez csak vidéken reális, itt ennél magasabb bérek vannak. Vajon igaz ez? Ha így van, számíthatok rá, hogy "kihasználják", hogy kevesebbet kértem és hiába szánnának többet rá, nem fognak többet fizetni mint amennyit elkértem? Sajnos nincsenek ismerőseim akik ebben tudnának segíteni kollégáktól meg nyilván nem illik kérdezősködni, hogy ki mennyit keres(egyelőre gyakornoki munkán vagyok minimálbérrel)
2019. márc. 4. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nettó 200 a reális sávnak inkább az alján van. Inkább mondj többet, maximum alkudnak. Persze ez sok más faktortól is függ, tapasztalat, szakmai tudás, magabiztosság, nyelvtudás, stb.
2019. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
270nel kezdtem tavaly, plusz cafeteria, feleves bonusz és 150%os túlóra.
2019. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként nettó 200-250 szerintem reális. Pár év múlva aztán ennek már lehet legalább a kétszerese.
2019. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Legális Technocol ***** válasza:

BSc-vel a nettó 200 reális, a formatervező nem a mérnöki szakok sztárja - gondolom ezt te is tudod. MSc-vel meg egy jó projekt (akár diplomamunka) tapasztalattal lehetne több. Ha az a gyakornoki munka jó volt valamire akkor azért azzal is lehet nettó 220-230.

De ha teheted akkor inkább bruttóban gondolkodj a jövőben - a cégek is ezt teszik (ők nem tudják az önéletrajzod alapján, hogy neked milyen adókedvezmény meg egyéb jár).

2019. márc. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!