Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Kezdő mérnökként mennyit az átlag fizetés?

Formatervező mérnök végzettségem van Budapesten keresgélek munkákat eddig mindenhol olyan nettó 200.000 forintot mondtam bérigénynek, mert vidéki ismerősöktől azt hallottam, hogy ez úgy nagyjából reális, de pesten lévő ismerősök meg azt mondták, hogy ez csak vidéken reális, itt ennél magasabb bérek vannak. Vajon igaz ez? Ha így van, számíthatok rá, hogy "kihasználják", hogy kevesebbet kértem és hiába szánnának többet rá, nem fognak többet fizetni mint amennyit elkértem? Sajnos nincsenek ismerőseim akik ebben tudnának segíteni kollégáktól meg nyilván nem illik kérdezősködni, hogy ki mennyit keres(egyelőre gyakornoki munkán vagyok minimálbérrel)

márc. 4. 17:01  Privát üzenet  

A válaszok
Nettó 200 a reális sávnak inkább az alján van. Inkább mondj többet, maximum alkudnak. Persze ez sok más faktortól is függ, tapasztalat, szakmai tudás, magabiztosság, nyelvtudás, stb.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 4. 19:17 Privát üzenet
270nel kezdtem tavaly, plusz cafeteria, feleves bonusz és 150%os túlóra.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 4. 19:40 Privát üzenet
Pályakezdőként nettó 200-250 szerintem reális. Pár év múlva aztán ennek már lehet legalább a kétszerese.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 5. 09:26 Privát üzenet
Legális Technocol nevű felhasználó válasza:

BSc-vel a nettó 200 reális, a formatervező nem a mérnöki szakok sztárja - gondolom ezt te is tudod. MSc-vel meg egy jó projekt (akár diplomamunka) tapasztalattal lehetne több. Ha az a gyakornoki munka jó volt valamire akkor azért azzal is lehet nettó 220-230.

De ha teheted akkor inkább bruttóban gondolkodj a jövőben - a cégek is ezt teszik (ők nem tudják az önéletrajzod alapján, hogy neked milyen adókedvezmény meg egyéb jár).

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 7. 05:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Átlag IT-s fizetés szegeden egy pályakezdőnek BSc -vel?
Szerintetek Budapesten mennyi az àtlag nettó havi jövedelem?
Debrenben körülbelül mennyi az átlagos bruttó fizetés? Debreceniek tapasztalataira vagyok kíváncsi, mivel költözés előtt állok és kaptam egy ajánlatot. Mi az az összeg, amelyre...
Átlag fizetésből lakás?
Animációs tervezőként könnyű elhelyezkedni? Mennyi az átlag fizetés?
Átlag fizetés márkamodelleknek?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!