Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyártósori, betanított...

A gyártósori, betanított munkát miért nem illik lenézni, amikor semmi értelme?

Figyelt kérdés

Már gépek is elvégezhetnék, az egyetlen oka hogy nem így van, hogy a magyar polgárok magas százaléka mégolcsóbban elvégzi.

Szinte önkéntes rabszolgák...

De meddig fog ez még tartani?

A technológia fejlődik és egyre olcsóbb is lesz...

Ezeknek a munkásoknak van még 5-6 év hátra az ilyen munkahelyeken.


Miért nem illik lenézni azt aki eldobja a méltóságát és inkább gyárban dolgozik, mintsem hogy tanuljon?



2019. márc. 5. 12:53
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
98%

Gyári munkát végzek, heti 6 nap, 3 műszak.


A munka szerintem nagyon nehéz, a szünetről is futni kell vissza, hogy meglegyen a darabszám (fél órás szünet van).


Ha megszokod a munkát, akkor talán nem olyan nehéz, viszont pörögni kell, állni kell 8 órán keresztül a gép mellett és rakni. Szerintem egy átlagos fizikai és lelki állapotban lévő ember pár évnél tovább nem bírja.

2019. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Akkor viszont még külön megalázó is, s valahol szégyen hogy önként vállalod.


Mint írtam, nem arról van szó, hogy nehéz e.

Elhiszem, hogy egy bizonyos értelemben nagyon is az.

2019. márc. 5. 14:02
 13/37 anonim válasza:
85%

Egyébként tényleg nincs értelme, nem érzi magát hasznosnak az ember az biztos.


Szerintem a legjobb az lenne, ha csak pár évig végeznének ilyen munkát az emberek, amíg például be nem fejezik az iskolát...

2019. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

#13. Valóban idálisabb lenne, de akkor sem ilyen fizetésekért, hanem legalább 1.5* ennyiért.

És nem kellene a kormányoknak kihasználni a szegényebbeket és eladni rabszolgának az ilyen külföldi cégek gyárainak...


Mondjuk Magyarországon kívül nem is teszi, csak 1-2 ország.

2019. márc. 5. 14:07
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem illem kérdése, szerintem, én legalábbis nem különösebben törődök ilyen szempontból más munkájával. Engem teljes mértékben hidegen hagy, hogy ki mit dolgozik. Másrészről szüleim is gyárban dolgoztak, illetve édesapám a mai napig ott dolgozik, édesanyám már nyugdíjas, tehát ebből kifolyólag sem tudnék lenézni egy gyári munkást. Ezektől függetlenül is mindenki úgy sáfárkodik a lehetőségeivel ahogy akar, csak akkor vállalja a döntéseinek hosszútávú következményeit és ne mást hibáztasson a későbbiekben a saját döntései miatt.


Nálunk egyébként pont most van egy gyakornok aki gyári munka mellett szerezte meg a CNC programozó képzettségét, most pedig duális képzésen tanul villamosmérnöknek.

2019. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Persze, vannak akik előrelátóak.

Ezért is fogalmaztam több helyen is úgy ahogy, s nem általánosítottam...

Viszont a gyárban elvégzett munkájának így is az a leghasznosabb hozadéka, hogy fentartotta magát addig amíg evolválódott.

2019. márc. 5. 14:18
 17/37 anonim ***** válasza:
96%
Minden munkafolyamatot nem tudnak kiváltani gépekkel, vagy robotokkal. A gyárak adják a legtöbb gdp-t a legtöbb országban. De még japánban sem tudnak egy gyárat működtetni csak mérnökökkel, pedig ott nagyon sok munkafolyamatot robotok végeznek.
2019. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
98%

Én is gyárban dolgozok, nálunk kb. senki nem azért dolgozok ott, mert hú de jó, meg milyen hasznos, bármennyire is élsz ilyen tévképzetekben, hanem azért, mert nincs más. Általában amint találnak valami jobb munkát, tovább állnak. Vidéki kisváros, érettségivel is csak boltba tudsz menni árufeltöltőnek meg kasszásnak, vagy gyári munkásnak.

"Már gépek is elvégezhetnék, az egyetlen oka hogy nem így van, hogy a magyar polgárok magas százaléka mégolcsóbban elvégzi."

*még olcsóbban elvégeztetik vele, ez a helyes megfogalmazás.

2019. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
83%

Amugy a kerdezo munkat irt, nem munkast.


A munka lelekolo, de maga az ember nem.

2019. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
73%
Viszont a kerdes alatt mar lenezo kerdest tesz fel az ilyen munkat vegzokkel kapcsolatban.
2019. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!