Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van akkor?

Mi értelme van akkor?

Figyelt kérdés

Ha ennyire szar a mentőzés, szarul keresnek,nem nézik őket semmibe

Akkor mégis minek mennek annyian? Miért látnak benne fantáziát ilyen nevetséges fizetéssel?



2019. febr. 27. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert esetleg van, akinek nem CSAK a pénz számít?!?!?!
2019. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szép hivatás, de a pénz nagyúr!

Én sajnálom őket egytől egyig, a háromszorosa is kevés lenne a jelenlegi bérüknek

De az a kiábrándító,hogy főállásban életet ment, másodállásra meg találni kell valamit különben jövőhéten már lehet nem eszik..

2019. febr. 27. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a fizetés ellenére szeretünk segíteni. Fájdalmat csillapítani, életet visszaadni, világra hozni... Fantasztikus dolgok ezek, de persze a boltban ezzel valóban nem lenet fizetni...
2019. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
47%
Én is mentőorvos vagyok és másodállásban masszőr , de dolgozok még 1-2 helyt.
2019. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy mentőtiszt 280 alapbért keres nettóban, egy 5.4/5-ös ápoló 20-30e-rel kevesebbet, a gépészt nem tudom. Viszont sok olyat ismerek, akit elkezd annyira érdekelni a szakma, hogy elvégzi az ápolói sulit, akkor ő is megkeresi ugyanazt, mint az ápoló.

De most sokan le fognak hurrogni, mert tudom, hogy nem egységes a fizetés, én egy konkrét fővárosi állomás esetén írtam ezt az infót.

Az is igaz, hogy míg pl. Budapesten nagyon sokat kell vonulni (durva egy 24h-s műszak), addig vidéken sokkal lazább. Szóval ott kevesebb a pénz, viszont sok a hesszelés az állomáson, ami tök jó :)

Nem tudom, hogy ez mennyire számít sz*r fizetésnek, nyilván sokkal több járna az eü-ben (is) mindenkinek.

Hogy miért szeretjük?

- szerintem baromi jó, hogy 12/24h-s műszakokban dolgozhatsz, vannak szabadnapjaid

- a mentőzés addiktív. Akárcsak az eü. De a kéklámpa különösen. Ha egyszer bekerülsz, megszereted, nem bírod ott hagyni. Nyilván ez nem igaz, de egy erősen helytálló általánosítás.

- Nem ülsz egész nap egy irodában, állsz a gyártósor mellett... Mozogsz, ha ügyesen csinálod, valamilyen szinten független vagy, a magad ura (mármint ezt egységben gondolkozva értem).

- Ha már egység... Ha olyanokkal dolgozol együtt, akikkel egy csapatként tudtok dolgozni, ráadásul mág emberileg is bírjátok egymást, akkor best job ever. Akármilyen sz*r is a műszak, röhögve kibírod. Szó szerint.

Ha nem jó a csapat, akkor meg túléled azt a műszakot, aztán a kövi jobb lesz.

- "Másvilág", sajátos törvényekkel. Aki nem csinálja, az ezt nem értheti. Sok hülyeség miatt kell kivonulni, de azért iszonyat jó sztorik is szoktak lenni. Ha x mentőssel összeülsz iszogatni, órákig nem fogynak ki a jobbnál jobb sztorikból.

- Az, hogy nem nézik őket (minket) semmibe, az sajnos inkább szakmán belül igaz, nem az átlagember részéről.

- Ha szereted a szakmát, törekszel a legjobb ellátásra, akkor a sok hülyeség után iszonyat jól tud esni valami komoly eset, órákig/1-2 napig is pörget, ha sikeresen megoldottátok.


Én orvos leszek, de imádok mentőzni, fogom is csinálni.

Így nekem megéri. Amúgy ha tiszt lennék/ápoló, csak félállásban csinálnám (akkor is), mert amúgy tényleg frusztráló, hogy mennyire hálátlan. De a fentiek azért jól kompenzálják :)

2019. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!