Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most külföldön jobb a helyzet...

Most külföldön jobb a helyzet vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam épp a múltkor, ráadásul több helyen is, hogy nem éri meg külföldre menni, mert az albérlet és a megélhetés elveszi a fizetésnek a nagy részét... Ez mennyire igaz? Tehát a cikkek lényege az volt, hogy csak egy kicsivel lennénk jobb anyagi helyzetben, de nem lényegesen.
2019. márc. 5. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Azt vágod, hogy a "külföld" több száz országot, rengeteg politikai és gazdasági berendezkedést jelenthet, ugye? De amúgy olvass utána a vásárlóerő-paritásnak.
2019. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy nyilvánvaló hogy azokra az országokra gondolok, ahova a magyarok többnyire menni szoktak dolgozni. (pl. Ausztria, Anglia, Németország stb.)
2019. márc. 5. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért lenne nyilvánvaló?
2019. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért nem a kérdésemre adsz választ?
2019. márc. 5. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem az aljamunkát kell nézni, és akkor jobb a helyzet. mindenhol az alkupozíció határozza meg a fizetés nagyságát. ha nincs, akkor nyilván egy külföldi országban is szarul fogsz élni...pláne ha még hátrányban is vagy, mert tegyük fel a nyelvet sem beszéled elvárt szinten.
2019. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jobb. Csak a helyén kell kezelni a dolgokat. Például:


Aki itthon egy egyszerű betanított munkát végez és keres ~150e forintot viszont van egy saját tulajdonú tehermentes lakása az nem fog jobban élni, ha ki megy Angliába takarítani meg mosogatni, de még akkor sem feltétlenül, ha Ausztriába. Egyszerűen azért, mert hiába keres majd összegszerűen többet a magas költségek elviszik majd a többletet, a lakhatási körülmnények ritkán lesznek azonosak vagy jobbak, mint itthon és félrerakni meg nem tud majd. Akkor meg nem éri meg.


Ennek természetesen ott az ellentetje itt, ha ugyan ez a személy aki 150e-t keres itthon de albérletet kell fizetnie az már jobban kijön Ausztriában (Angliában nem feltétlenül). Félrerakni ugyan úgy nem fog tudni, de legalább picit magasabb életszínvonalon élhet.


Aztán ott az abszolut win szituáció, mikor valaki jól képzett és egy jó melót fog meg nyugaton. Akkor kb. hasonló a döntés. Aki itthon 500E-t keres, van saját tehermentes lakása és nincsenek adósságai annak 3-3,5e EUR alatt nem éri meg kimenni mert nem élne jobban. Viszont a fölött meg megéri (anyagilag).

2019. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, nekem most Svájcban négyszer annyi a havi megtakarításom, mint amennyi otthon a bruttó fizetésem volt. Ez némileg elgondolkodtató.
2019. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem pont az aljamunkásoknak éri meg kimenni. Ezek jellemzően nem rendelkeznek lakással se. Ilyenek lehetnek még az univerzális szakmák képviselői, pl. mérnök, orvos, informatikus. Ezektől nem a nyelvtudást fogják ott számonkérni.

Másoknak... mondjuk egy tanár mit csinál ott kint? Mosogat, vagy vécét pucol, mert a diplomája nem használható, és egyébként se beszéli úgy a nyelvet, hogy rábíznának egy normális szellemi munkát. Kivéve, ha magyart kell tanítani. Ez igaz kb. az összes többi diplomásra is, közgazdászokra, jogászokra, HR-esekre és a többi.

Valamit nagyon jól kell tudnod, hogy ott te a szakmádban tudj dolgozni és ne ugyanúgy krumplit pucoljál vagy narancsot szedjél minimálbérért, mint az utolsó tróger képzetlen betanított munkás, aki kimegy.

2019. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attol fugg mit dolgozol, hol elsz.

Ha takaritonak mesz ki vagy szobalanynak akkor nem fogsz jol keresni mint ahogy Magyarorszagon se elsz meg ilyen munkabol.

Ha szakmunkas vagy pl festo, acs, asztalos akkor mar jobb a helyzeted , jobb eletszinvonalon elsz.


Nem ertem hogy akik kimennek szallodaba dolgozni azok hogy tudnak felretenni annyi penzt hogy nehany even belul hazat vesznek Magyarorszagon.

Gondolom akik csak a munka miatt mennek ki azok csak szobat berelnek es azt is megosztjak valakivel mert amugy az albeletre menne el a legtobb penz.


En kint elek es dolgozok ugyan azt amit Magyarorszagon csinaltam.

Nem vagyok gazdag, egy kis sporoltpenzunk van de az alberletre meg a rezsire a fizetesem fele elmegy, a felesegem reszmunkaidoben dolgozik.

Nem ehezunk, mindent ki tudunk fizetni.


Magyarorszagon a szuleimmel laktam, alig volt koltsegem megis 1 evig tartott mire egy tizeneves autot tudtam venni. Itt 1 ev munka utan tudnek venni tizeneves autot ugy hogy mellette eltartom magam es a felesegemet is lenyegeben mert a reszmunkaido nem sok mindenre eleg. Ezen kivul vettunk egy fiatal autot reszletre, iden utaztunk is, vettunk nehany butort, alberletet fizetem rendszeresen, biztositasok, adok, stb.

Egyebkent joval az atlag alatt elunk.

2019. márc. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt meg az albérletet sem tudja az ember kifizetni, szóval mindenképp jobb kint a helyzet. Az élelmiszerek lassan itt a legdrágábbak, szóval semmivel nem jobb itt a helyzet, a tömegközlekedés is ugyanannyiba kerül...Csak a fizetés kevesebb és az elvárás a munkavállalókkal szemben. Érdemes elmenni innen sajnos, mert nem javul a helyzet az idővel sem.
2019. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!