Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az iskolában miért nem az...

Az iskolában miért nem az életre nevelnek?

Figyelt kérdés

Ha nem tudod a Himnuszt attól semmi bajod nem lesz, de ha rossz hitelt veszel fel az egész életed rámehet.


Miért nincs "pénzügyi alapismeret" már általánosban? Helyette olyanokat tanítanak amire valójában semmi szükség.



2019. márc. 9. 19:22
1 2
 1/18 Legális Technocol ***** válasza:
53%
USA-ban sem oktatnak pénzügyeket az iskolában, mégis mindenki tudja, hogy mit kell nézni egy hitelszerződésen. Meg lehet ezt tanulni otthon is - az iskola nem a szülők pótlására szolgál, hanem azok kiegészítésére. Ha valakinek tufák voltak az ősei, az akkor sem lesz előrébb, ha személyesen Donald Trump meg Soros György tanítja neki az üzleti élet fortélyait óvodás korától.
2019. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Hát... Én érettségi után szakmán a tananyag mellett manipulálást, háborút és hadviselést tanultam (mivel a tanárommal ugyan arra a lányra hajtottunk, aki mellettem ült... ami rengeteg konfliktushoz vezetett).


Suli után a mindennapokban, üzleti életben mindezt remekül tudtam kamatoztatni - először meglepett, hogy az üzleti tárgyalásokon a "nagymenő ellenfelekkel" könnyedén elbántam, és már remekül megy a saját vállalkozásom...


Szóval csak bele kell kötni valakibe, állni a sarat és keményen nyomni, amíg nem győzöl - Harcolj mint a 300! :)

28/F

2019. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

"Ha nem tudod a Himnuszt attól semmi bajod nem lesz"


Erről kérdezd Király Lindát :P

2019. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Huszon évvel ezelőtt az általánosban tanultam csekket feladni, levelet írni, állampolgári jogokat tanultam. Mondjuk akkor más volt kormányon, és nem vallást meg a népcsoportok viselkedését kellett tanulni.

De akkor nem egy rakat buta ember kinevelése volt a cél. Most az. Ennyire egyszerű.

2019. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Életre neveljen a szülő.
2019. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát, talán pl. azért, mert olyanok állítják össze a tananyagot, akiknek f.ngjuk sincs az életről.


A szülők többsége, meg látástól-mikulásig dolgozik, nem ér rá nevelni.

2019. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Sztem ma már az eszükkel tudják az emberek, h a hitelfelvetelnek milyen kockázatai vannak, de mégis sok esetben felveszik a hitelt. Miért? Hát azért, mert jó dolog pénzt költeni, megmutatni a világnak, h lám-lam én is meg tudom venni azt a házat, azt a kocsit vagy azt az a hiperszuper tv-t.
2019. márc. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
69%
Én teljes mértékben egyetértek a kérdezővel. Sokan írják h ne éljen életre a szülő. Ez jól hangzik csak ha a szülő sincs tisztában a dolgokkal akkor ezt elég nehéz kivitelezni. És nem gondolok nagy dolgokra, pl ha kikerül a gyerek az iskolából mikor kell maga után tb-t fizetni, meddig jár a családi pótlék. Én sokáig okjs képzésekkel foglalkozó iskolában dolgoztam, a diákok nagyrésze 18-19-20 éves volt. Nem egy volt olyan aki jó iskolából jött de egy kérelmet nem tudott megírni,vagy egy levelet megcímezni. Úgyh a 8000. vers helyett inkább ilyeneket kellene tanítani. Ha nem is általánosba de középiskolába nem ártana. Vagy legalább azt megtanítani ezeknek hol lehet hitelesen utánanézni. Pl volt egy diákunk tőlem kérdezte a folyosón mikor van nyitva a kormányablak. Mondtam neki fejből nem tudom de ott a kezedben a telefon meg tudod nézni. És mi volt a válasz? Ja tényleg... Hitelfelvételről meg annyit ha a sok szülő (ugye akinek életre kéne nevelni szerintetek) tudná miről van szó nem lett volna annyi devizahiteles, meg annyi ember aki adósságspirálba teszi saját magát....
2019. márc. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
85%
Előző vagyok. És jogszabályokról nem is beszéltem. Mert azt se tudják mi az, vagy melyik mit szabályoz, és h kéne értelmezni. Vagy ha a mindennapknál maradunk mi is van a bérpapíron, mit kell figyelni egy szerződéskötésnél ha munkába áll. Ezek szerintem is sokkal fontosabb dolgok mint h mikor halt meg pl Ady Endre. Fontos az alapműveltség is szó se róla de ezek hasznosabb dolgok lennének
2019. márc. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemen tanítok, az utóbbi 3-4 évben szembesülők vele, hogy a diákok 10-el sem tudnak osztani, ráadásul számológéppel sem. A képletbe való behelyettesítés és szövegértelmezés pedig hatalmas leküzdhetetlen akadályt állít eléjük!


Mit lehet az ilyennel kezdeni???


Amennyiben nagy a bukási ráta, akkor elővesznek és kapjuk a megrovást, valamint a különféle szankciókat. Átlag 2,4 alatti, akkor nincsen karácsonyi jutalom, nálam 1,2 lett :)

2-es szintet 80%-ról levittem 60-ra, 50-re, az ominózus csapatnál már 40%-on volt, ismerek olyant akinél 20%-tól már 2-est kapnak és neki sem lett prémium!


Mikor én tanultam 100 pontból, ha 2-öt vesztett az ember már csak 4-est kaphatott és 92% kellett a 2-eshez.


Az más kérdés, hogy nem is nevelhetjük a diákokat, mert azzal megsértenénk a jogaikat!


Saját példám a diák hangoskodott, a gépén játszott valami lövöldözős játékkal, közben a mikrofonba őrjöngött, hogy fedezzék, 4-er megkértem fejezze be, de nem akarta abbahagyni, az indok "érthető és világos" nyerésre állnak!

A tantárgy jelenléti íves, kötelező a bejárás, választás elé állítottam:

a) befejezi a játékot, vagy legalább csendben marad

b) a termen kívül folytatja a játékát


Mivel egyikre sem volt hajlandó, így kihúztam a jelenléti ívről, ami arra ösztönözte, hogy végül elhagyta a termet és feljelentett a diákönkormányzatnál :)

Az óra vége előtt (3*45 perc egyben tartva) már a vezetőségi szintig jutott az ügy, 129 diák előtt szóbeli megrovásban részesültem és 10 órányi indulatkezelési kurzusra küldtek, 5 szombatom ráment!


Amit tanultam az esetből, meg sem próbálom többet a fegyelmezést!

2019. márc. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!