Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlzás vagy igaz, hogy "Gizike...

Túlzás vagy igaz, hogy "Gizike, Tibi, stb. nem ért egyáltalán a munkájához, nem csinál semmit, nem is érti", de mégis ott dolgozik, fizetést kap? Ezt nem veszi észre a cég vagy túloznak, rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Egyik-másik ismerős, volt kollégával, volt oszt. társsal összefutok, többször hallom a fenti mondatokat, hogy az adott illető "csak tölti a munkahely idejét, pénzét". Mennyire valós ez? Én is dolgozok egy műszaki cégnél +200 a létszám, nem veszem észre, hogy a kollégáim "szórják" a cég pénzét, nyilván van hosszabb cigiszünet, sztori a folyosón, de nem tapasztaltam, hogy bementem Gizikéhez, Tibihez és újságot olvasott és facebookozott, illetve halvány fogalma sem volt a melóról, tőlem kérdezett volna...

Tényleg érdekel, Ti hogy látjátok? Általában azt szoktam rá válaszolni, hogy "igen, értem", különösen nem folyok bele ebbe a vitába.



2019. márc. 9. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Az emberek jelentős része ilyen a cégeknél. Van pár húzóember, akik elviszik 3-4 feladatát, és néhány, akik felet sem érnek.
2019. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Mind csókosok. Valakinek a valakijei.


Vagy csak simán szimpi, vonzó, benyalós, attraktív egyének, akik megtehetik, hogy ne húzzák az igát, mert csak dísznek vannak.


Jellemzően a közszférában fordul elő, hogy ésszerűtlen a munka elosztása, és míg az egyik megszakad a 2-3 emberes melótól, addig a másik végigkávézgatja a napot, meg munkaidőben jár ki fodrászhoz és bevásárolni - az ebédidején felül. De hát van bőven közpénz, amit szórni lehet....

2019. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon nagyon jellemző, hogy egy vezető bármit megtesz csak ne kelljen beismernie, hogy tévedett. Erre vezethető vissza amit leírtál. Ugye az interjú során a "legjobbat" választják ki a sok jó közül.

Aztán kiderül, hogy a "legjobb" sík hülye ahhoz amire felvették, de jól el tudja adni magát.

Itt jön be a főnök felelőssége. Azt mondja, hogy majd a többiek kompenzálnak aztán gurul a szekér.

Legritkább esetben mondja azt a saját főnökének vagy a HR vezetőnek, hogy tévedtem ez az ember nem ide való, keressünk mást helyette.

Ez kudarc. És a mai eredményorientált 99,98%-os tökéletes világba nem fér bele a kudarc.

2019. márc. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az utolsó hozzászólóval.


Mi irodában négyen voltunk. Abból én dolgoztam, és még egy emberke félig. Aztán már ő is csak a fizetésért járt be, nem dolgozni.

Mindenki meglepődött miután egyedül maradtam, hogy így is megy a szekér. Innen lehetett tudni, hogy három embert teljesen feleslegesen fizetett a cég. Ez nem közszféra volt.


Most máshol dolgozom, jelenleg 10-en vagyunk. Négy kapásból felesleges. Egyik fél óránként cigizni jár, és tele van panasszal, hogy mennyi a munkája. Másik teáscsészével sétálgat egész nap a folyosón, de nagyon el tudja adni magát. Harmadik csak egy részfeladatot hajlandó megcsinálni, mert Ő már "ezer éve" ott van, neki ez megengedett. Negyedik olyan értelmi szinten van, hogy többet használ, ha inkább nem csinál semmit, viszont elmozdítani nem lehet, mert főnökünknek nagy az egója, és imádja, ha segget nyal neki valaki. Hát Ő nyal.

Én nem tudok hozzájuk hasonlítani, és nem is akarok, más értékrenddel érkeztem a szülői házból. :)


De itt legalább többért dolgozom (dolgozunk) mások helyett is. :)


Ne hidd, hogy csak a közszférában vannak ilyenek. Bárhol előfordul.

2019. márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%

Ilyeneket áltlában azok mondanak, akik még annyihoz sem értenek, mint Gizike meg Tibi összesen. Szimplán csak féltékenyek.

Kivéve persze közszféra.

2019. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb ilyen rokon vagy a főnök valakijének az ismerőse. Igazából akkor derülnek ki ezek a dolgok, ha a húzóemberek kiesnek, mondjuk szabadság vagy betegség esetén, mert hirtelen azt se tudják mennyi mindent csinált.
2019. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Régóta dolgozom a munkahelyemen, diplomám van, továbbképzésre jártam, sok évig egyedül tettem a dolgom. Pár hónapja felvettek mellém egy friss érettségis lányt, nem is értettem hogy lehet hisz semmihez sem ért, ha valaki valakije tették volna valami papírtolónak - de azt mondta, hogy őt ez érdekli, ide akart jönni (öcsém, előtte végezz el 5 évet az egyetemen ha érdekel - ja, fel se vennének mert eszed az nincs). Még jó, hogy nem orvos akart lenni.

Főnök mondja, hogy majd én betanítom. Hát amit tudtam elmondtam, napi teendőt csinálgatta de semmi mögé nem látott és olllyan figyelmetlen volt, egy sorszámozást nem lehetett rábízni, mert a lap tetején máshonnan kezdte.

Fél évig dolgoztunk együtt aztán terhes lettem, egy ideig maradtam de rosszul voltam, kórházban is feküdtem.

A p...csa meg fenyegető üzeneteket küldött, hogy én hetekig nem járok be ő pedig egyedül megfeszül, mi bajom van már megint, neki is pihenésre van szüksége - el is ment betegállományba, kicsit se volt átlátszó. Utána hogy minek kell nekem gyerek, egyszer szóban amikor a papírjaimért mentem azt is mondta, hogy vetélnék el.

Na a főnökömnek megmondtam itt engem majd gyes lejártával látnak, elküldtem neki a kiscsaj üzeneteit, csináljon vele amit akar.

Még ott van, ha marad én vissza nem megyek, bár szerintem fel kell venniük mellé valakit, aki tudja is mit csinál.

2019. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor én elkerültem az ilyen munkahelyet vagy nem veszem észre a lógos kollégákat... Figyelni fogok, mert már nekem kényelmetlen, hogy a munkahelyen nem veszem észre, hogy ez azzal nincs jóban, miközben a harmadik az elsőre fúj... Nemrég volt kollégával találkoztam, komolyan mondom, többet tud a jelenlegi kollégás kapcsolatokról, mint én... Pedig nem 3 kollégám helyett dolgozom, 4-en vagyunk kollégák, kolléganők, de max. a cigiszünetük hosszabb, mint az én ebédidőm, beszélünk is, de úgy látszik, nagyon kivonom magam a folyosói életből...
2019. márc. 10. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Akiknek ilyenekre van ideje pont azok az említett szereplők, csak nem veszik észre magukat.


Engem is fúrtak, mert 8-ból csak 4-5 órát dolgoztam, de azt nem fogták fel, hogy részmunkaidőben (4h/nap) vagyok és nincsen buszjáratom, ezért ott maradtam picit dolgozni (ingyen) közben meg netezek, gyakorizok, könyvet olvasok, várom a tetves (sajnos nem képletesen írom) buszt :)

2019. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7. vagyok, tényleg felvettek egy új nőt a helyemre, az idióta mellé.

Meg is keresett hogy elmondanék-e neki pár dolgot, látja, hogy a kollegina nem lesz nagy segítségére.

Bementem hozzá, már elég nagy hassal, a kis drága meg az ajtóban cigizik, egy mi a faszt keresel itt-el üdvözöl.

Komolyan már, hihetetlen hogy egy ilyen bármit megtehet, csak mert protekciója van...

2019. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!