Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért látni újra és újra...

Miért látni újra és újra ugyanazt az álláshirdetést a budapesti Boschnál hosszú ideje?

Figyelt kérdés
Az egyik ismert álláskereső oldalt gyakran szoktam nézegetni és feltűnt, hogy az egyik pozícióra gyakran keresnek embert. Egy ideig fent van a hirdetés, aztán eltűnik, majd hetek/hónapok múlva megint előkerül. Ennyire nem felelnek meg a jelöltek vagy ennyire menekül onnan mindenki? Esetleg más ok állhat a háttérben? Mit gondoltok?
2019. márc. 10. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menekülnek vagy a cég túl válogatós.
2019. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert várják Balázska jelentkezését.
2019. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ehm. Wrong. Nem balázska vagyok, csak szemezek a céggel. És bizonytalan vagyok. Van állásom, nem mindegy hogy megéri-e otthagyni ezért. Ez minden. :)
2019. márc. 10. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem egyedi eset. Amikor aktívan kerestem állást én is találtam ilyen ismétlődő hirdetést nem is egyet.

Semmiképpen sem jó előjel. Ha túl válogatósak akkor kicsi az esélye hogy pont te kellesz nekik, hacsak nincs 25 évesen 10 év szakmai gyakorlatod a legmenőbb cégeknél azonos pozícióban.

Ha meg gyorsan behívnak interjúra azt jelentheti, hogy végre egy répa aki talán idejön dolgozni.

A Bosch-nál szerintem az első eset áll fenn.

2019. márc. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagy a fluktuáció, le sem erdemes venni a hirdetést.
2019. márc. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a pozíció mégis? Ha valami tömeg junior állás, ahova kell rendszeresen sok ember, onnan azért tényleg váltanak hamar akik kezdők, mert sokszor csak így lehet jobb fizetéshez jutni. Vezető(bb) pozíciónál már gáz.
2019. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig valós a hirdetés - vannak cégek, akik így "reklámozzák" magukat (nem én találtam ki, szakember mondta, akinek jobb a rálátása a dolgokra), plusz önéletrajzot "gyűjtenek", hogy adott esetben legyen kiből válogatni.
2019. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor azt hiszem, megmaradok a biztos állásomnál.

Köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 11. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is multinál vagyok. Lett a cégnél egy új ügyvél, egy német nagyvállalat könyvelését kiszervezték (Mo.-on fogják végezni). Először csak (!) 30 embert kerestek, fél év múlva 45-en lettünk, 2 év múlva átjött az egész részleg (AP, AR, billing, collection, stb.).

Bővül(t)ünk + van mindig fluktuáció is, szinte folyamatosan hirdetve van/ volt már a projekt előtt fél-negyed évvel is.

2019. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez egy biztató válasz.


Arra jutottam, hogy jelentkezem. Ha behívnak, úgyis én vagyok alku pozícióban, nekem van stabil helyem, úgyhogy simán megkérdezem az okot személyesen. Aztán majd elválik. Bukni csak akkor tudok, ha átnyergelek és mégse jön be.


Köszi a válaszokat!

2019. márc. 20. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!