Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én szerencsétlenkedem...

Csak én szerencsétlenkedem vagy tényleg nagyon nehéz turizmus-vendéglátás diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

- Így előremenően leszögezném, hogy nem kérek a "turizmus büfészak" szintű beszólásokból. Igen tudom, hogy egy orvos, mérnök, informatikus , logisztikus stb stb előnyben van! Értelmes válaszokat várok!


Magamról annyit hogy dolgoztam pár hónapot utazási irodánál és hotelban is az egyetem alatt. 2 középfokú nyelvvizsgám van: angol és német


A helyzet az hogy már pár hónapja próbálok elhelyezkedni utazási irodánál vagy hotelnél BP-en de nagyon szenvedős a dolog. Először is mindig megkapom, hogy "5-8-10 ember van versenyben velem ... jah amúgy sok szerencsét kezdheti." :'D Nem vagyok hülye, tudom, hogy a turizmus jelenleg egy elég divatos szak de BP egy elég nagy város. Nem kéne felszívnia több embert?


Másodszor a fizetések elég változatosak. Bevallom ha ez nem számítana akkor már rég elhelyezkedhettem volna. Csoporttársaim nagyrésze nettó 140-150-et keres de volt hogy 5 csillagos szálloda 130-at ajánlott nekem. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek az ajánlatukon egy diplomával és 2 nyelvvizsgával...


Nem mondom, hogy nincs állás havi nettó 190-250 e. -ért de arra meg 8-10 ember áll sorban. Arra lennék kíváncsi, hogy aki itt turizmusos, annak is ilyen nyőgve nyelős ez az egész?


Továbbá ha tudnátok tippeket adni állásinterjúra azt megköszönném! Nyílván elmondom azt a kevés tapasztalatomat az interjúkon és mindig a pozitív tulajdonságaimat mondom el de őszintén szólva ezenkívül nem tudom hogy mit mondhatnék.



2019. márc. 12. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Én nem, de uncsitesóm dettó uez: turizmus diploma, angol-német kfok. Jelenleg szobalány egy 4 csillagosban Bp-en, nettó 180-at kap, de már 5 éve ott takarít, kezdetekben 120-at kapott.
2019. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanez volt 10 éve is, mikor én belekezdtem, inkább szakmát váltottam, mehettem volna kb. recepcióra vagy utazási irodába. Kössz de kössz nem.

Az van, hogy a diplomád értéktelen. Tudom, mert az enyém is az. 2 nyelv ismerete pont jó egy SSC-hez kezdetnek, ott már értelmes kezdőfizut kapnál.

2019. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy tipikus belterjes szakma. Ángyom, néném, sógorom stb.

Esélyed sincs, ha nincs vezető spanod.

2019. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nemcsak azal, hanem minden diplomával nehéz elhelyezkedni, mert olyan hatalmas követelményeket állítanak fel egy frissdiplomásnak, amiket lehetetlen teljesíteni. A másik, hogy diplomásként annyit keres az ember, mint egy szakmunkás. Nem azt mondom, hogy ő nem érdemelné meg, csak így az sok év plusz tanulás értelmetlenné válik, mert semmivel nem nyújt több előnyt, mint hátrányt.
2019. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Lehet hogy csak te szerencsétlenkedsz. Ráchelnek sikerült.
2019. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

SSC vagy multi, ha TÉNYLEG beszélsz 2 nyelven.

Turvenddel nehéz elhelyezkedni, érdekes terület, de egyszerűen nincs rá akkora kereslet.

A nettó 150-et pedig, ha ennyire nem vagy piacképes, el kell fogadni. Tapasztalattal majd kérhetsz többet, de egyelőre ennyit ér a tudásod.

2019. márc. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

10 év külföldi és 18 év hazai tapasztalat után, saját itthoni üzlethálózat mellett, most jelentkeztem erre a szakra szeptembertől vendéglátós szakmunkással és érettségivel. :-)


Külföldön jobban jársz egyébként, és igen bármennyire is nem tetsző, lehet hogy a legalacsonyabb pozícióból kell és célszerű is indulni , mert ez nem elméleti műfaj és nem azokra van szükség akik lehúzzák a kötelező fél éves ( és ezen még az sem segít, ha évesre tolják ki jövő évtől ) gyakszit.


Számos hotel managert, c.e.o.-t, stb-t látni, akik szakmunkával vannak ott, mivel nem papírhoz, hanem gyakorlathoz kötött a menedzsment is már, nemcsak a szakmunkás rész. csak elérjük lassan azt a a szintet, hogy a szakmaidegenek jobban értik ezeket, mint a frissen végzettek.

2019. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát pedig sajnos (nem) nem azért híják büfészaknak, mert lenézik, hanem azért, mert a valóságban nincs értéke annak a papírnak.

Persze ignorálhatod a valóságot, és verheted a segged a földhöz, hogy "de miért???", de ez a szomorú valóság, ami soha nem volt titkolva.



Amúgy 8-10 ember nem is olyan sok. Vannak olyan helyek ahol 2-300 ember ált sorba ugyan arra pozícióra...


Esetleg interjún nyújthatsz extra szolgáltatást az extra esélyért...

2019. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Büfészaknak a laza, gyenge szakokat nevezik.

A vendéglátó fősuli nem könnyű én kereskedelmi szakon végeztem, a szakmai órákon/kollokviumokon/szigorlatokon kívül sok közös is volt a vendéglátósokkal a fentiekből.

Biztosan állíthatom, hogy nem büfészak egyik sem. A kezdő évfolyam fele kapott diplomát.

A gond a belterjesség, protekció. Ide sokan már a szakmából jöttek.

2019. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Ne röhögtess utolsó, egy turizmus diplomát nevetségesen egyszerű összehozni...
2019. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!