Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én szerencsétlenkedem...

Csak én szerencsétlenkedem vagy tényleg nagyon nehéz turizmus-vendéglátás diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

- Így előremenően leszögezném, hogy nem kérek a "turizmus büfészak" szintű beszólásokból. Igen tudom, hogy egy orvos, mérnök, informatikus , logisztikus stb stb előnyben van! Értelmes válaszokat várok!


Magamról annyit hogy dolgoztam pár hónapot utazási irodánál és hotelban is az egyetem alatt. 2 középfokú nyelvvizsgám van: angol és német


A helyzet az hogy már pár hónapja próbálok elhelyezkedni utazási irodánál vagy hotelnél BP-en de nagyon szenvedős a dolog. Először is mindig megkapom, hogy "5-8-10 ember van versenyben velem ... jah amúgy sok szerencsét kezdheti." :'D Nem vagyok hülye, tudom, hogy a turizmus jelenleg egy elég divatos szak de BP egy elég nagy város. Nem kéne felszívnia több embert?


Másodszor a fizetések elég változatosak. Bevallom ha ez nem számítana akkor már rég elhelyezkedhettem volna. Csoporttársaim nagyrésze nettó 140-150-et keres de volt hogy 5 csillagos szálloda 130-at ajánlott nekem. Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek az ajánlatukon egy diplomával és 2 nyelvvizsgával...


Nem mondom, hogy nincs állás havi nettó 190-250 e. -ért de arra meg 8-10 ember áll sorban. Arra lennék kíváncsi, hogy aki itt turizmusos, annak is ilyen nyőgve nyelős ez az egész?


Továbbá ha tudnátok tippeket adni állásinterjúra azt megköszönném! Nyílván elmondom azt a kevés tapasztalatomat az interjúkon és mindig a pozitív tulajdonságaimat mondom el de őszintén szólva ezenkívül nem tudom hogy mit mondhatnék.



2019. márc. 12. 18:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Akkor biztos a szakmai tárgyak könnyűek, mert én ker. szakosként nem láttam könnyűnek a velük közös matek, info, statisztika, pénzügy, makró-mikroökonómia, vállalat gazdaságtan - meg a fene se emlékszik már 20 év távlatáról többre - szigorlatokat.

A kezdő hallgatók fele sem kapott diplomát.

2019. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk szinte "minden hülye" átment ezeken, 3 félév matek, mikro, makro, pénzügy, számvitel, statisztika, mellé jog, marketing, gazdjog és egyéb seggelős tárgyak. Voltak pedig tényleg sötét emberek és mégis mind kaptak diplomát, kevesen buktak ki. Volt ez úgy cirka 7 éve.
2019. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

11:

Kajak, fele nem megy át? hú azta.... tudod egyes mérnöki szakokon 75-80% a kibukási arány, miközben oda értelmesebbek mennek kalapból is...

2019. márc. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is turizmusos diplomám van aztán simán félre teszek havonta 500-600 ezret. Igaz Ausztriában nyomom az ipart.
2019. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!