Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kap több pénzt a kollégá...

Miért kap több pénzt a kollégám, mint én ugyanazért a munkáért?

Figyelt kérdés
November óta dolgozok a munkahelyemen, nettó 95ezerért. Januárban jött hozzánk egy új kolléga, aki azóta 100-105ezret visz haza ugyanazért a munkáért. Érzem, hogy hátrányos megkülönböztetés és kivételezés áldozata vagyok. Viszont attól félek, hogy ha megkérdezem a főnököt, hogy ez mégis milyen jogon van így, kirúgna. Merjem megkérdezni? Jogom szerintem lenne hozzá, csak tartok a retorziótól. Mellesleg ha nem vagyok ott, a kollégák kibeszélnek, és mindig én kapom a legalantasabb melókat. Párszor már azt is megkaptam, hogy örüljek neki, hogy van munkahelyem... De ilyen környezetben már egyre szívesebben dolgozok.

2019. márc. 14. 07:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és az kimaradt, hogy heti hat napot dolgozok egy pihenőnappal, és ha ezen felül kérek egy szabadnapot, ha épp mennem kell valahova, az a nap nincs fizetve, ergo ilyenkor kevesebbet is kapok, viszont a kollégák annyit hiányoznak, amennyit akarnak, és hó végén ugyanúgy megkapják a 100-105 ezret...
2019. márc. 14. 07:58
 2/12 A kérdező kommentje:
És fizetéskor nem kapunk bérpapírt, úgyhogy nagy eséllyel a bejelentéssel is trükközik a főni. Meg merem kockáztatni, hogy a 8 órás munkám 4 órásra van bejelentve. A garantált bérminimumot sem kapom meg, jóval a minimálbér alatt vagyok (vagyunk) még így is...
2019. márc. 14. 08:00
 3/12 A kérdező kommentje:
*Egyre kevésbé szívesen dolgozok *
2019. márc. 14. 08:01
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Mondd, te teljesen hülye vagy?

Még nem tűnt fel, hogy nem az élet babrál ki veled, hanem te önmagaddal?

Lássuk sorban:

- Nem vagy bejelentve,

- Szopatnak éjjel-nappal,

- A legalapvetőbb munkajogi előírásokat sem tartják be,

- Nem érzed jól magad;

Mit keresel te ott? Mi a pék faxáért vagy te ott? Mazochista vagy? Önsanyargatás a cél?

Nem az a kérdés, a többiek miért kapnak annyit amennyit, hanem hogy te mi a fszért nem mondasz fel a csipába.

2019. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert egyelőre nincs jobb. És nem kioktatást kértem, azt kapok eleget, hanem tanácsot. Amint lehetőségem adódik, nyilván egyből otthagyom ezt a fost... Utána pedig megyek a munkaügyi bíróságra.
2019. márc. 14. 10:01
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Már ne is haragudj, de pont emiatt a birka-mentalitás miatt engedheti meg magának a munkáltatód, hogy így szórakozzon veled.

Egyébként meg mi az, hogy nem kioktatást kérsz? Hát mit? A kérdésedet megválaszoltad önmagadnak: birka vagy, még feleennyiért is ottmaradnál. Mert nincs jobb. Lófszt. Lusta vagy. Megérdemled.

2019. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha papír nélkül megy, azt csinál amit akar.

De papírral is különböző fizetések lehetnek, hiszen ha a másik a bértárgyaláson jobban odatette magát, a főnök jóban van az anyjával, van végzettsége már többet kap.


Off - én közalkalmazott vagyok jelenleg, van gyerekem és friss házas vagyok, így ez emeli a fizum.

Jött egy kis drága frissen végzett csaj. Felbontogatta a bérpapírom és ment fröcsögni a főnöknek, hogy én miért kapok többet, amikor "ugyanazt" végezzük.


Na szóval ilyenekért, de versenyszférában annyit adnak, amennyit épp akarnak.


Nettó 95öt nem is adhatna 6 napért, az a minimálbér alatt van, nyilván nem tiszta a dolog. Amíg van balek aki dolgozik neki, csinálja.


Szóval ahogy írtad, mielőbb lelépni és munkaügyi bíróságra is mehetsz

2019. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Azert kap tobbet mert elelmesebb mimt te es magasabb bert alkudott ki
2019. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentésed megnézheted ügyfélkapun, de én dobbantanék a helyedben ezekkel a körülményekkel.
2019. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Ezért ne beszélgessetek a fizuról. amúgy lehet, hogy nem a főnökség ajánlotta neki, hanem pl önéletrajz mellé, vagy akár állásinterjún kérdeztek összegmegjelölést, hogy ő milyen havi bérre gondolt, és ezt az összeget mondta be; hogy ennyiért vállalná el, és akkor mondta a főnök, hogy "Legyen". Hogy "Ezen ne múljon , fizetek neked annyit". Vagy pl lehet, hogy idősebb,és akkor már több éve dolgozik úgy általában akárhol (bármilyen munkakörben), és akkor hogy ő már nem pályakezdő pl , és akkor azért.
2019. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!