Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nők miért fogadnak el...

A nők miért fogadnak el alacsonyabb bért ugyanazért a munkáért mint a férfiak? (gondolom mindegyikük egyetért ilyen dologban a nemi egyenlőséggel)

Figyelt kérdés
Gondolom társadalompolitikai kérdés is, ezért ide írtam.

2018. máj. 14. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert enni szeretnenek.
2018. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

A fizetések ha nem bérlistás magán adatok, nem kell kiadni őket senkinek(navot kivéve).

Az, hogy én mennyit alkudok ki és ő mennyit alkud ki csak attól függ, hogy mennyit érünk a cégnek/mennyire tudjuk eladni magunkat

Nekem pl szoftverfejlesztőként 1m forintot ajánlottak egyetem után, de nem fogadtam el. Lány ismerősöm(csoporttársam volt) szintén szoftverfejlesztőként kap 200e forintot.

És nem azért mert én férfi vagyok, ő meg nő. Egyszerűen ennyivel többet tettem le az asztalra

2018. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizetések általában nem nyilvánosak, így nem tudhatjuk, hogy épp kevesebbet vagy többet ajánlanak-e, mint másnak :)
2018. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

mert annyit ajánlanak érte az interjún az interjuztatók

nem nagyra vágyóak

nem mernek több fizetést mondani, hogy mennyire gondoltak; mert nem nagyravágyóak, és félnek, ha túl nagyot mondanak; nem őket veszik fel, hanem aki kevesebb összegre gondolt.

Vagy nem tudom

2018. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyrészt vannak nyilvános fizetések pl. közszféra.

Másfelől meg a nyilatkozatokból is gondolom kikövetkeztethető.

DE bárhogy is a statisztikák szólnak egyenlőtlenségekről.

2018. máj. 14. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt vannak nyilvános fizetések pl. közszféra."


Ez fájt.

2018. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A "fogadnak el" önkéntelenül jelentette azt, hogy van választásuk. Vagy elfogadják vagy nem, és ők igen.

A valóság viszont az, hogy semmiféle választásuk nincs. Nem elfogadják, hanem jobb híján tudomásul veszik. Mást nem tehetnek.

Illetve néha vannak tiltakozások sikertelenül, mert a magyar társadalommal állnak szemben. Beleértve sok nőt is.

2018. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Kiindulsz abból, hogy a nők elfogadják ugyanazért a munkáért a kevesebb bért.


De honnan veszed, hogy elfogadják és hogy ugyanazért a munkáért kevesebbet kapnak????


Az elmúlt évtizedekben nem találkoztam olyannal, hogy ugyanolyan beosztásban, ugyanolyan feladatkörrel más lett volna a férfi és nő fizetése eleve azért mert az egyik férfi, a másik nő. Ráadásul olyan heyen dolgoztam iparban, ahol sok női mérnök, pénzügyes, marketinges stb. stb. dolgozott.

Amikor fizetéskülönbséget láthattunk, ott alapvetően a feladatkörök, beosztások voltak mások. A női főnök jóval magasabb bért kapott, mint férfi beosztottja vagy a férfi aki gyakran utazott a munkája miatt, az magasabb bérért lett alkalmazva, mint a kolléganője, akinek nem kellett.

Biztosan ki lehet valahogy mutatni ilyesmit, de hogyan???


Akik kötött munkakörben dolgoznak pl. szalag mellett vagy közalkalmazottként, ott nem számít, hogy férfi vagy nő az illető. A tescóban sem fog többet keresni a pénztáros azért, mert férfi, ahogyan egy villanyszerelő sem fog kevesebbet elkérni tőled csak mert nő.


A tapasztalatom az, hogy amikor valaki arról beszél, hogy a férfiak és nők nem ugyanannyit keresnek, akkor nem a konkrét állásokat hasonlítják össze, hanem mondjuk az azonos diplomával rendelkező, mérnökként dolgozó nőket hasonlítják az ugyanilyen férfiakhoz átlagos fizetésüket nézve vagy a bankszakmában dolgozó üzletkötőket stb.

de ilyenkor nincs megkülönböztetve, hogy az illető milyen beosztásban, milyen feladatkört kell végezzen, csak az összeset nézik.

Ha pedig megvizsgálják közelebbről, akkor kiderül, hogy a nő valóban kevesebbet keres, de mivel pár év munkaviszony után a gyerekekkel foglalkozott és utána ment vissza, hiába egyszerre végeztek, akkor sincsen ugyanannyi éves munkatapasztalatuk, vagy hogy a férfiak közül többen vannak vezető beosztásban.


Amúgy a nőket ritkán kérdezik meg az ilyen "felméréseket" publikálók, ugyanis saját ismerettségemben a nők nem magasabb fizetést akarnának, hanem rugalmasabb munkakört és több türelmet ha a családjuk ügyeit kellene intézniük. Ahogyan nagy többségük nem is akar "főnök" lenni, csak szeretné tisztességesen és jól végezni a munkáját.

2018. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, hogy voltatok-e valaha is állásinterjún, de sosem kerül elő, hogy abban a munkakörben, ahová jelentkezel, egy másik embernek mekkora a fizetése. Sok vállalatnál eleve titkos adat a fizetés.

Fizetésről a leendő munkáltatóval kell megegyezned függetlenül a többi munkavállaló fizetésétől.

2018. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!