Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit történhet ha nem várom...

Mit történhet ha nem várom meg a felmondási időt? Köztisztviselő vagyok (ügykezelő), mondanom sem kell, hogy nagyon kevés a fizum. Most kaptam egy állásajánlatot, nem a közszférában, több pénzért, de 1 hét múlva kezdenem kellene.

Figyelt kérdés
Szóval a úgy működne, hogy közös megegyezéssel elenged a mostani főnököm, de Ő ragaszkodik a 30 napos felmondási időhöz. Én azon gondolkodom, hogy fogom magam és jövő hétfőn az új helyre megyek melózni. Mi történhet? Megtehetem ezt? Akár úgy is, hogy felmondok (nem közös megegyezéssel).
2008. nov. 10. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheted meg. Ha nem mész be dolgozni, akkor pert indíthatnak ellened, és kártérítést kérhetnek. Ha te mondasz fel, akkor is ugyanúgy van felmondási idő, amit le kell töltened, ha nem tudtok megegyezni.
2008. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. nov. 10. 11:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
menj el szabadságra vagy táppénzre.És ha lejár a felmondási időd, onnantól már kilépsz, és bejelenthet az uj munkáltató.
2008. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez jó, köszi!
2008. nov. 10. 13:49
 5/13 anonim ***** válasza:
nincs mit:)
2008. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azért vigyázzál, mert úgyis tudni fogják, hogy semmi bajod, és esetleg leellenőrzik, hogy otthon vagy-e, arról nem beszélve, hogy addig a másik munkahelyen szerintem nem is tudnak bejelenteni, mivel akkor ott sem dolgozhatnál, ha beteg vagy.
2008. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
olvasd el kedves utolsó válaszoló a kommentemet, táppénz lejárta utánra vonatkozik a bejelentés.az ellenőrzésre pedig annyit csak hogy nem valószínű hogy bárki is kimegy leselkedni az utcára a kérdező után, én például köztisztviselő vagyok, és nem tudom elképzelni egyiki munkatársamat sem mint közkém:)
2008. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt értem, csakhogy a kérdezőnek 1 hét múlva kellene kezdeni! Ennyi erővel ledolgozhatja a felmondási időt is...
2008. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
persze, ledolgozhatná, de így kapná a táppénzt, vagy a szabi alatt a fizetést, és már a másik helyen is keresne közben.Nem mindegy, legalábbis szerintem.Meg nagyon sok munkahelyen nem hiszem hogy lehet tologatni a kezdést, ugy vannak vele hogy annyi jelentkező van, jönnek majd mások, elsejei kezdésse, ha te csak egy hónap mulva tudsz.
2008. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki leírta/megírta véleményét és tanácsot adott!
2008. nov. 11. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!