Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Illik többször megkérdezni?

Illik többször megkérdezni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kérdeztem már párszor munkáról és azt mondta intézi, nem sokára szólnak. Ez egy hete történt. Mennyire zaklatás az ha megint rákérdezek mégis mikor lesz az a nem sokára?

Egy másik munka is van, ami igazából nem tetszik, csak azért jelentkeztem, hogy legyen valami, de emez sokkal jobb lenne, de attól a cégtől aminek a munkája nem tetszik már várják a válaszomat.



2019. márc. 18. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj oda, ahonnan már várják a válaszodat, kezdj el dolgozni ott - úgyis 3 hónap a próbaidő, ami alatt bármikor Te is felmondhatsz meg Neked is felmondhatnak.

Ne várj az ismerősödre, mert én is jártam már úgy, hogy valaki ígért valamit, aztán 1 hónap múlva derült ki, hogy a lányát vették fel, nem engem :D


Ha közben az ismerősöd meg megszerezte a munkát, akkor felmondási idő nélkül is átmehetsz a 3 hónap próbaidő alatt.

Nem szoktam próbaidő alatti felmondásra buzdítani embereket, de még mindig jobb egy biztos munka, mint két szék közül a pad alá esni.

2019. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. Engem a munkaügyi rendelt ki, tehát még egy bizonyos papírt határidőre vissza is kell vinnem. Kiderült, hogy egy volt osztálytársam ott dolgozik. Biztosított róla, hogy jövőhéten értesítenek, nem húzzák az időt.

Eltelt a hét, hívtam újra, hogy van e valami hír. Megint azt mondta, hogy majd jövőhéten.

Most eltelt egy újabb hét, és már nekem lenne kínos odatelefonálni, hogy van e hír, vagy bármi. Én is már zaklatásnak tartom. Igazából, ha nem dolgozna ott szívbaj nélkül telefonálnék, hogy ha nem is vettek fel, de a papírt alá kell írnia. Így viszont már nekem is kínos, és őt sem akarok kínos helyzetbe hozni. Agyrém...

2019. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!