Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy állásinterj...

Jól gondolom, hogy állásinterjún az interjúztatónak nincs joga megkérdezni, hogy van - e gyerekem, és, ha van mennyi és hány évesek?

Figyelt kérdés

Vonakodtam válaszolni. Számon volt, hogy ez nem érinti az adott pozíciót. Válaszoltam és lejegyezte a gyermekeim korát az életrajzomra...

37 N


2019. jan. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
51%
Nincs joga. Főleg nem felírni. De sajnos abból kiindulva, hogy egy normális cégnél ilyet eleve nem kérdeznék, igazából jól nem tudsz erre reagálni, mert bármelyik lehetőségbe beleköthetnek: ha nem válaszolsz, az a baj, ha igazat mondasz, vagy hazudsz, az is lehet baj a szemükben.
2019. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
48%

Nincs joga. Épp most néztem egy videót, nincs egy perce, egy jogász beszélt erről, hogy nem korrekt megkérdezni.

https://www.youtube.com/watch?v=j7dPTaizq7w

2019. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy normális cégnél ilyet nem kérdeznek...
2019. jan. 16. 14:16
 4/61 anonim ***** válasza:
35%
Nem kérdezhet ilyet, semmi köze a családi álkapotodhoz, se hogy mikor akarsz szülni.
2019. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
11%

Voltam HR-es. És van joga!


Ha a munkavégzést befolyásolja, akkor joga van rákérdezni a vallásodra, gyerekekre, nem i beállítottságodra IS!

2019. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
45%
Kesves HR-es: fent írja, hogy nem érinti a pozíciót.
2019. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
A HR es válaszolónak: [link]
2019. jan. 16. 14:45
 8/61 anonim ***** válasza:
85%
Nincs joga, de téged nem felvenni viszont van joga.
2019. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
71%

Bárkinek van joga bármit kérdezni, sőt bárki elkérheti az irataidat is!

Másrészről neked jogodban áll a választ megtagadni és az irataidat nem átadni :)


Mondok egy példát vizsgát írsz a vizsgáztató kéri az irataidat, te megtagadod így a vizsga érvénytelen. Neki joga van elkérni, neked jogod van nem odaadni. VS egy rendőr kéri el, akkor neki jogalapja van erre téged kötelezni.

2019. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
44%

# 8


Na de olyan céghez amúgy sem akarunk menni, ahol ilyen kérdéseket tesznek fel. Komoly cégeknél külön tréning van az interjúkon részt vevő kollégáknak arra, hogy mire kell figyelni állásinterjún, hogy ne sértsük az alany jogait. Amúgy lehet itt tolni a cinikust, csak aztán majd az elhangzott kérdés utáni jó kis bírság után tessék továbbra is mosolyogni, hogy ti ezt megtehetitek.

2019. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!