Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimum fizetésed hány százalé...

Minimum fizetésed hány százalékát kéne félretenned ahhoz, hogy biztonságban érezd magad?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy 30 évesen nyugdíjba mehess :),

hanem, hogy ahogy írtam legyen egy biztonságérzeted a váratlan kiadásokra, akármilyen okból munkából való kiesésre, stb.


(Nincs egyetlen jó válasz. Közvéleménykutatás jelleggel kérdezem. Úgyhogy számomra mindegyik válasz hasznos)


2019. márc. 20. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb tízszerese, azaz 1000%. Az ugye azt jelenti, hogy 10 hónap munkából kiesés se jelentene gondot. Sőt, igazából több időre elég, mert ugye nagy vész esetén nem raknánk félre, mint ahogy most.


Az ilyen váratlan mosógép, hűtő hibák miatt nem aggódom, ahhoz nem kell sok tartalék.

De 1-2 év munkanélküliséget még nem biztos, hogy fedezni tudnánk.

2019. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha a 20-25%-át félreteszem, kb. havi 150e Ft-ot, már egészen biztonságban érezném magam kb. egy év után.


De én feltehetően nagyon felelőtlen módon nem tartok kifejezetten vésztartalékot, félreteszek, amennyit csak tudok, aztán minden nagyobb költést ebből fizetek és kész. Amikor lakást vettünk, akkor sok nem maradt váratlan kiadásokra, ezt el kell ismernem. :)

2019. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Azt mondják, hogy ami az alap biztonsághoz kell, az a 6 havi megélhetésednek a költsége. Nyilván minél több, annál jobb.
2019. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Itt gyakori kérdéseken meg egy egyetemi börzén mindenki a 400 ezer forintos fizetésről fog papolni, aztán majd belecsuppanak a gonosz valóságba, és azért le kell tenni valamit az asztalra. :D


Én az élettársammal 400-450 ezret viszünk haza együtt, mivel egyikünk se él semmilyen drága szenvedéllyel, van hogy a pénz felét megtudjuk spórolni, ráadásul most fogunk venni még egy lakást, amit egyből bérbe adunk majd, innentől kezdve nyugodtnak mondható életünk lesz. Persze ha gyerek lenne a családban vagy albérletben kéne élni akkor nehezebb lenne a helyzet, de jelenlegi szituációban a havi keresetünk feléből is jól tudnánk létezni.

2019. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
200-300% az jó lenne.
2019. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
70 % át, és így is élek.
2019. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit számítunk biztonságérzetnek.


Ha azt nézem, van 7,5 millió megtakarításom ilyen-olyan formában. Ez elég lenne arra, hogy jelen életvitelemmel (szoba bérlés) olyan 4 évig kihúzzam. De nyugodt sem vagyok, hiszen nyugdíjam minimális ha lesz, és 60+ évesen azért biztonsági őrködni sem akarok ahhoz hogy ne haljak éhen.


Igazából a jelenlegi 350-400 ezres havi bevételemnek a felét félre tudom tenni, átlag 200 ezret. Attól nem félek, hogy utcára kerülök, nagyobb kiadás sem fáj túlzottan. De többre vágyom mint a jelenlegi "biztonság". Bár igazság szerint míg nincs saját házam, az albérlet mindig egy kockázati faktor marad, sosem lesz a saját otthonom.

2019. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Na meg alapból elég értelmetlen százalékolni, mert nem mindegy a fizetés.


Nem mindegy, hogy havi 200-ból megy el 150 ezer és 50-et teszel félre. Ami 25%. Vagy 400 ezret amiből ugyanúgy 150 megy el megélhetésre és 250-et félre tudsz tenni. Az egyik 25% a másik 62,5%


Vagy belegondolok, pár éve kevesebbet kerestem, mint amennyi most a megtakarításom.

2019. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés azért nem jó, mert itt inkább az időtáv a lényeg. Össze lehet rakni egy csinos kis vésztartalékot fél év alatt meg öt év alatt is, attól függ, ki mennyit keres.

Hülyeségnek tartom, amikor valaki kinyilatkoztatja, hogy a jövedelmed 20%-át félre kell rakni... mert aki 150 ezerből él, annak az a 30.000Ft sokkal nehezebben lecsíphető, mint a 400 ezerből a 80 ezer.

Ha elfogadjuk azt a ökölszabályt, hogy a biztonsághoz fél évre elegendő pénzre van szükség, akkor meg kell nézni, mennyi megy el megélhetésre egy hónapban és azt beszorozni hattal. A kérdés az, hogy az így kapott összeget mennyi idő alatt tudjuk félretenni, és ez erősen jövedelemfüggő.

2019. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

%-ban nézni teljesen értelmetlen, mert egy fél millás fizetés 30-40%-át fléretenni nem nagy dolog, csak az igényeket kell lejjebb adni. Bérminimumból már szinte lehetetlen ennyit félrerakni, max. 10-20%-ot, minimálbérből meg semennyit.

Ha a minimális havi megélhetési költségeiddel számolt fél vagy akár egy évnyi tartalékod van félrerakva az már szerintem nagyon jó.

2019. márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!