Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek épületgépészeti...

Szerintetek épületgépészeti terület mennyire lesz hosszútávon megmaradó szakma?

Figyelt kérdés
Érdemes ezen területen gondolkodni, vagy, ha valaki meg is szerzi a szükséges képesítéseket, nagyon keskeny síkon tud csak lépkedni a mérnöki pályán?

2019. márc. 20. 18:46
1 2
 11/12 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Na várjunk, akkor most tisztázzuk, rendelkezel már egy BSc diplomával?

Ahhoz, hogy épületgépész tervező lehess, ahhoz gépészmérnök bsc-t kell végezned épületgépész szakirányon, majd 5 évig tervezőirodában kell dolgozz. Ahhoz, hogy épületenergetikai tanusító legyél gépész, villamos, építő, építészmérnöknek kell lenned(lehet van még más mérnöki is) és le kell tenned egy vizsgát is hozzá.

Épületgépész és eljárástechnikai mérnök MSc csak a BME-n van, konkrétan ez a “hivatalos épületgépész msc”, a létesítménymérnöki msc meg egy valami hasonló dolog csak ott az épületgépész szakirányra z mehet akinek az alapdiplomája épületgépész.

Szegeden nem tudok arról, hogy lenne ilyen képzés. Gépészmérnök MSc az van, de nem épületgépész szakiránnyal, hanem folyamattechnikával és az nagyon nem ugyan az.

Nyilván dolgozhatsz tervező irodában de aláírni terveket sohasem fogsz tudni.

2019. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegedi MK már elég jól feltornászta magát, most már csak az nem talál vele állást, aki nem akar. Ezzel nem lősz mellé. Egyébként meg szerintem vágj bele a munkába, de tényleg csak akkor, ha érdekel, más különben nem fog menni. Nem kell hozzá óriási ész, és, ha több projektmunkán végigmész rutinszerűen fog menni. Nekem speciel olyan ismerősöm van, akinek konkrétan komoly gondjai voltam a matematikával, mégis energetikus lett, és vágja a szakmát. Egyébként én sem hiszem, hogy csak egy cég van, de valahol el kell kezdeni.
2019. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!