Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most láttam, hogy felvétel...

Most láttam, hogy felvétel van az EU-ban fordítóknak, nehéz ide bekerülni?

Figyelt kérdés

Erről van szó:


[link]


Valaki csinált már ilyet? Mennyire nehéz?


2019. márc. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

EU parlamentbe?

Eléggé....

2019. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten nehéz, profi nyelv - és fordítótudás kell hozzá és hatalmas a kompetició.


Többéves szakirányú gyakorlattal és több nyelv tudásával van esélyed - unokatesóm ott dolgozik, magyar, angol, francia, német nyelvtudással - vaalmi 4 körös versenyinterjú volt, igaz, kb 10-15 éve.

2019. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. nem feltétlenül a Parlamentbe, úgy látom általában az uniós intézményekbe


nem tudom külön van.e utána felvétel és egyik nehezebb-e mint a másik.



2. ez tök jó. én angol-francia-spanyollal indulnék, nem tudom van-e jelentősége, hogy milyen nyelvek.

unokatesód melyik intézménynél dolgozik? Brüsszelbe vesznek inkább fel embereket vagy Luxemburgba szerinted?

és maga a munka is annyira nehéz, mint a bekerülés? - ha ezt esetleg tudod. köszi.

2019. márc. 26. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg jogszabály szerint forditó és tolmács MA diploma kell hozzá, és csak egy nyelvpárból diplomázhatsz... Vagyis olyan nincs, hogy német-olasz-angol, stb.

Ha csak nem 2* megcsinálod ezt a mesterszakot külön nyelvpárokkal, de annak nincs túl sok értelme...

Jobb ha mondjuk az angol-spanyol (pl.) nyelvpárt baromi jó átlaggal végzed.

Ezen kívül nem tudom, hogy kell e valami TOEFL, Cambridge nyelvvizsga... Lehet hogy nem.


A forditó és tolmács MA előnye, hogy bármelyik alapszakkal lehet menni rá...


Amúgy biztosan nem könnyű bekerülni.

2019. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!