Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elfogadok egy ajánlatot,...

Ha elfogadok egy ajánlatot, és egy hét múlva jön máshonnan egy jobb, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hivatalos formában jövő ajánlatra hivatalos formában elfogadó válaszlevél írása után, az aktuális munkahelyen már beadva a felmondást, éppen felmondási idő letöltésének közepette máshonnan jön egy jobb ajánlat, miközben már elígérkeztem egy másik céghez. Mit lehet ilyenkor tenni?

Vissza lehet mondani a korábbi elfogadást?



2019. febr. 27. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Visszamondod az előzőt és kész.
2019. febr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor mi értelme annak, hogy hivatalos levélben kell nekik válaszolnom az ajánlatra?


Azt hittem, hogy ez azért kell, hogy ne mondhassam vissza, legyen egy bizonyíték arról, hogy elígérkeztem, és teljesítenem kell kötelezettségem.

2019. febr. 27. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat. Te még a próbaidődet sem kezdted el.
2019. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jártam pontosan ugyanígy. Megírtam a cégnek, hogy sajnálom, mégsem tudom vállalni az állást, aztán jónapot. Azért kell nekik írásban, hogy elvállalták, hogy legyen "bizonyíték", hogy mi alapján kötöttek veled szerződést. De ha mégsem mész, hát nem mész. Ha már a szerződést is aláírtad volna jövő hónaptól, az se jelentene semmit, mivel a próbaidő végéig indoklás nélkül bármikor eljöhetsz.
2019. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!