Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyi fizetéssel lennétek...

Ti mennyi fizetéssel lennétek elégedettek?

Figyelt kérdés

Én úgy számoltam, hogy a terveim megvalósításához, amit egy bizonyos időn belül szeretnék elérni (ház, autó stb.), nagyjából havonta nettó 700 ezer forint szükséges, tehát annyi már elég lenne.


Nektek?


2019. márc. 25. 17:14
1 2 3 4
 31/39 EG0 ***** válasza:
90%

Kedves olvasók:

Én lényegesen több embert ismerek nettó 500e alatt, mint felette. Akik felette vannak, azok vagy kimagaslóan jó tanulók voltak már gimiben/egyetemen is (versenyeredmények), és/vagy meglehetősen magas beosztásban dolgoznak multinál, tehát vezetők.

Nettó 1 misi bevétel felett csak olyan cégtulajdonosakat ismerek, akik rendes sok alkalmazottas céget vezetnek 1-2 évtizede, nem a magyaros okosítás megy.

Szóval úgy érzem, vannak itt irreális vágyak... sorry.

(De 5-10 év múlva reális lehet az 500e+ az átlagnak is. ha beindul az infláció.)

2019. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Gondolod, nem érzed. Ilyen érzelem, hogy másnak irreális az elvárása nincs.

Technikai vezető vagyok szoftvergyártásban Budapesten. 500 nettó itt átlag alatti fizu. De idén csökkent is 70 ezerrel. Persze a munka 3x annyi. :)

2019. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

#30 akkor nem junior fizuról van szó. Az más. :)

Nálunk 3 év tapasztalat az 270-420 között van. De mi átlag alatti fizuról vagyunk híresek. ;) nálunk az is ugyan annyit kap, aki lof..t nem csinál egész nap, és az is, aki napi 10 órát komolyan fejleszt.


Szóval nálunk a lusták jól járnak.

2019. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#30 amúgy az irreális az, az albérleti árak BP-n. És az ingatlan árak. Ahhoz képért az 500-700 közötti fizu fehér gallérosként nem is sok.

Borsodban zsák faluban 80 nm 2.5 Misi. Ahhoz meg soknak tűnik a 170 nettó is. De itt 20x annyi lakni, mint ott.

2019. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

azért vannak igények, 22 vagyok, összeszámoltam gyakornokként a kiégett izzókat, (valami hangzatos nevű projekt alatt), és majd ha végzek 500e nettó kell, hát ha kéz beleér a bilibe akkor majd felriadsz és esetleg a 200-250 nettó meglesz...


Szép dolgok az álmok, csak kicsit reálisan gondolkozzunk már. Nem beszélve arról lehet itt 500/1 millát keresni, de nem valami tömegtermelő multinál ahol kb 0 a hozzáadott érték... arra nem fognak fizetni (és valljuk be itthon 99%-ban ilyen helyek vannak)

2019. márc. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

#35 igen, amit te írsz az irreális. Én gyakornokként 4.5 millió dollár értékű softwaret írtam a cégemnek. Amiből nettó 4 millió forintot meg is kaptam 2 évre fizunak. Párom forradalmasította a gyártási rendszerüket és a minőségbiztosítási folyamatokat aktualizálta az elmúlt 10 éves lemaradásukban egy amerikai mikroelektronikai cégnél. 170 nettóért.


Ez is irreális, mert ezek nem izzó készlet ellenőrései, hanem mérnöki diplomát és legfőképpen gondolkodást igénylő feladatok, amiket egy gyakornok is képes megcsinálni, ha dolgozni akar. Na ez után 8 évvel meg mindig nincs meg sem a nettó sem a bruttó 700.


És nem, nincsenek saját ötleteim, amit el tudok adni. De tudok rendszereket úgy kezelni, ahogy más nem. És tudok csapatban úgy dolgozni, hogy a csapatot húzzam, támogassam, utat mutassak nekik. Multinácik bérence lettem.


A nettó 500 egyáltalán nem elég 2 autó, 20 éven belül ingatlan, évente 2 hét nyaralás, színvonalra. Már rég nem. Talán 5-8 éve elég volt.

2019. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

#36


De valljuk be, igények magasak a hozzáadott érték 0, nem az amit leírtál, ha van tök alattad otthagyod a melohelyet mert simán kihasznalnak... Ha valós amit leírtál, mert alulfizetnek. A gyakornokok főleg mérnökök, kulimunkát kapnak, de fejlődés 0, de sokszor ingerencia sincs rá, csak lobalni a belépő kártyát aztán a fizu 200 nettó sincs


Mi ketten párommal olyan 550-600e nettót keresünk, itt Borsodban ez jó pénz, van 2 autónk a házat mostanában vesszük majd, én elégedett vagyok mert jut is, marad is bőven... Úgy hogy diplomások sem vagyunk

2019. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy ha a tudásom a piacon lényegesen többet ér, mint a keresetem, akkor távozom az adott helyről, ezért is vagyok mostanra vállalkozó.


Véleményem szerint, akik beragadnak 1-200 ezres állásokba, és sírnak, hogy mennyire rosszul keresnek, azoknak a munkája a piacon nem is érne többe. Ha igen, akkor már rég leléptek volna.

2019. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Pontosan a piac diktál ez nem a munkavállaló. Ugyan az a munka BP-n 2.5x annyit fizet az IBM-nél, mint Székesfehérváron. Borsodi kormányablakba a dolgozó viszi a monitort a munkájához, meg a billentyűzetet, BP-n még bérletet is fizetnek neki és kap kafit és 150el több fizut. Pedig ugyan az a munka.


Az, hogy te Borsodban megtaláltad a pároddal a jó állást csak rajtad múlt? Vagy vannak kapcsolataid? Mit kell ahhoz tudni, amit te csinálsz? Érdekel, hogy hova érdekes Borsodiként tovább képeznie magát az embernek.

2019. ápr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!