Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Svájcban dolgozni...

Megéri Svájcban dolgozni informatikusként?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen szeretnék informatikus lenni és most tervezem a jövőmet, ebben szeretnék segítségek kérni.


Megéri itthon lediplomázni? Én az elte programterverző informatikus szakra gondoltam (később ezdn a téren szeretnék elhelyezkedni).


Azt olvastam, hogy 0 munkatapsztalattal nehezen fogok munkát találni. Ez mennyire igaz?


Nyelvek amiket beszélek: Német(alapszint), angol(közép/emeltszint)



2019. márc. 27. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nulla munkatapasztalattal is fogsz munkát találni, mert nagy a hiány, de nem feltétlnül lesz nulla a tapasztalatod, mert van ugye szakmai gyakorlat. Ha ezt sikerül jó helyen töltened, lesz egy pici munkatapasztalatod a diploma megszerzésekor.
2019. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi számít jó helynek?
2019. márc. 27. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

1: ez ugye tanulási vagy karrier kérdés.

2: Úgy hallottam, hogy az Eltén elméleti képzés folyik, a gyakorlat kevés.

2019. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ìgy van amint tudsz azonnal menj el szakmai munkára,teperj,keresd a lehetősègeket,otthon tanulj sokat,kèpezd magad.

Bulizàs helyett te menj el dolgozni pènzt keresni.


Jò helyek,pl:

- GE

- Morgan Stanley

- EPAM

- Oracle

- MSCI

- Interactive brokers


Főleg a nagy multik ezek a legjobbak,esetleg duàlis kèpzèskènt jelentkezz egyetemre es már dolgozol mellette.


A lènyeg egyetem közben legyen már 2,3 èv gyakorlatod,hajts,teperj,legyèl effektìve strèber több területet làss át.

Tervezès,fejlesztès,tesztelès,üzemeltetès is ez a devops.

Ha ìgy teszel diplomàval màr medior szintű ember leszel.

2019. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megéri. Az USA után itt a legjobbak az IT fizuk az egész világon, seniorként simán megkeresel legalább évi 120.000 frankot, amiből havi 1 millió HUF-nyi pénz simán félretehető. Később meg akár mondjuk contractorként ennél is sokkal több kiszedhető.


Viszont a helyzet az, hogy marhára nem könnyű. Juniorokkal nem foglalkoznak, arra ott vannak a svájci sulik végzősei, külföldiként csak akkor van esélyed ha senior vagy és nagyon jó. Az előző hozzászóló által felsorolt cégek indulásnak jók lehetnek ehhez, ami nagyon fontos, hogy tudatosan építsd fel magad. Svájcra az jellemző, hogy az álláskiírások hihetetlenül finomra vannak hangolva, van huszonöt követelmény és ha abból 1et nem teljesítesz, már a CV fázison se jutsz túl. Érdemes előre tájékozódni, hogy mire van igény és arra sepcializálódni.


Pl ha a bankszektor érdekel, akkor érdemes a java-t nyomatni ezerrel és esetleg valami domain tudást is felszedni, ami leginkább egy elismert nemzetközi cert-ben manifesztálódhat. (CFA és társai)


De még így is nehéz lesz. A saját példámat tudom hozni, én folyékonyan beszélek németül és angolul is, mindkét svájci nagybankból van projekttapasztalatom, meg egy rakás finance-s meg technológiai certificate-m is van, ehhez képest legutóbb, amikor kirúgtak, kb 4 hónap és 60 kiküldött jelentkezés kellett hozzá, hogy állást találjak, igaz végül egy baromi jó projektet sikerült behúzni.


Ja igen, nyelvek. Az angol az persze alap, de mostanában a piac erősen a német irányába húz. A saját területemen 5 meg 2 éve is csomó angolos kiírás volt, ehhez képest most szinte teljesen eltűntek. Az elmúlt két hónapban volt hat interjúm, mind németes volt. (Ez persze csak a német részre vonatkozik, de ahogy látom, a francia részen is hasonlóak a tendenciák)

2019. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!