Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, hogy egy fillért...

Normális, hogy egy fillért nem fogok kapni a 2 hónapos szakmai gyakorlatom alatt?

Figyelt kérdés
Ősszel államvizsgáznék (ha sikerül addigra megalkotni a szakdogát). Pár hét múlva kezdem a szakmai gyakorlatot egy állami intézménynél. Mivel nem beszélek normálisan angolul így konkrét szakmai jellegű multicégnél (ahol x kör alatt eldöntik, hogy ki az übermensch) meg se mertem próbálkozni. A jelenlegi helyre így állásinterjú nélkül azonnal fel is vettek, viszont nem fogok egy fillért se kapni, annak ellenére, hogy törvényileg meg van határozva egy 15%-os összeg a minimálbér tekintetében. Ha nem fognak velem sz**ozni (értsd leigazolják normálisan), akkor nem fog érdekelni, mert akkor már csak a szakdogára kell koncentrálni. Másrészt viszont rossz lesz úgy 2 hónapig ingyen dolgozni, hogy anyagilag most nagyon rosszuk állok (édesanyám lerokkant). Mit gondoltok erről?

2019. márc. 30. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónapos gyakorlatra egy fillért sem kaptam. Később egy másik szakma megszerzésekor 3 hónapot dolgoztam ingyen, ez a képzés része volt. De vannak olyan szakmák, ahol még te fizetsz, hogy valaki foglalkozzon veled é gyakorlatot szerezz.
2019. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos normális, nekem csak 1 hónap kellett, de én sem kaptam egy fillért se alatta. Viszont legalább rendesen leigazolták...
2019. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakon munkahelyen vagytok ti? En gepeszmernok gyakornok voltam es fizettek, nem is olyan keveset.
2019. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Törvény előírja, (asszem) 6 hét egybefüggő gyakorlat után már kötelesek fizetni.
2019. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Néhány éve mérnökinformatikusként 1000 Ft körüli órabért kaptam a gyakorlat alatt, bár egyébként is ott dolgoztam diákmunkában, a cég pedig leigazolta a gyakorlatot.

A legrosszabb helyen kb 400 Ft/órát mondtak, de ingyenmunkás lehetőséggel nem találkoztam amikor nekem aktuális volt és körbenéztem az ügyben

2019. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, normális.


Amúgy meg a törvény nem azt írja, amit te ide idéztél.

2019. máj. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk műszaki képzésen azt mondták annó a szakmai gyakorlat előtti tájékoztatón, hogy mindenképpen kell kapjunk fizetést. Én 1 évig voltam gyakornok (a kötelező az 6 hét lett volna) és nagyjából nettó 1000 Ft-ra jött ki az órabér.
2019. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!