Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Normális, hogy egy fillért nem fogok kapni a 2 hónapos szakmai gyakorlatom alatt?

Ősszel államvizsgáznék (ha sikerül addigra megalkotni a szakdogát). Pár hét múlva kezdem a szakmai gyakorlatot egy állami intézménynél. Mivel nem beszélek normálisan angolul így konkrét szakmai jellegű multicégnél (ahol x kör alatt eldöntik, hogy ki az übermensch) meg se mertem próbálkozni. A jelenlegi helyre így állásinterjú nélkül azonnal fel is vettek, viszont nem fogok egy fillért se kapni, annak ellenére, hogy törvényileg meg van határozva egy 15%-os összeg a minimálbér tekintetében. Ha nem fognak velem sz**ozni (értsd leigazolják normálisan), akkor nem fog érdekelni, mert akkor már csak a szakdogára kell koncentrálni. Másrészt viszont rossz lesz úgy 2 hónapig ingyen dolgozni, hogy anyagilag most nagyon rosszuk állok (édesanyám lerokkant). Mit gondoltok erről?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szakmai gyakorlat, egyetem, munkahely, fizetés, ingyen, szegénység, megélhetés, diploma

márc. 30. 17:11  Privát üzenet  

A válaszok
Én 1 hónapos gyakorlatra egy fillért sem kaptam. Később egy másik szakma megszerzésekor 3 hónapot dolgoztam ingyen, ez a képzés része volt. De vannak olyan szakmák, ahol még te fizetsz, hogy valaki foglalkozzon veled é gyakorlatot szerezz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 30. 17:33 Privát üzenet
Sajnos normális, nekem csak 1 hónap kellett, de én sem kaptam egy fillért se alatta. Viszont legalább rendesen leigazolták...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 30. 18:28 Privát üzenet
Milyen szakon munkahelyen vagytok ti? En gepeszmernok gyakornok voltam es fizettek, nem is olyan keveset.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont márc. 31. 13:08 Privát üzenet
Törvény előírja, (asszem) 6 hét egybefüggő gyakorlat után már kötelesek fizetni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont márc. 31. 13:45 Privát üzenet

Néhány éve mérnökinformatikusként 1000 Ft körüli órabért kaptam a gyakorlat alatt, bár egyébként is ott dolgoztam diákmunkában, a cég pedig leigazolta a gyakorlatot.

A legrosszabb helyen kb 400 Ft/órát mondtak, de ingyenmunkás lehetőséggel nem találkoztam amikor nekem aktuális volt és körbenéztem az ügyben

# 5/7Időpont máj. 5. 18:19 Privát üzenet

Igen, normális.

Amúgy meg a törvény nem azt írja, amit te ide idéztél.

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 6. 08:27 Privát üzenet
Nálunk műszaki képzésen azt mondták annó a szakmai gyakorlat előtti tájékoztatón, hogy mindenképpen kell kapjunk fizetést. Én 1 évig voltam gyakornok (a kötelező az 6 hét lett volna) és nagyjából nettó 1000 Ft-ra jött ki az órabér.

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont aug. 5. 16:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Végzett jogászként végrehajtói irodába megyek állásinterjúra, pályakezdőként. Eddig kisebb ügyvédi irodákban dolgoztam az egyetemi évek alatt, végrehajtói gyakorlatom nincs....
Államvizsga után mikor találtatok állást? 5 hónapja semmi munkát nem taltam ahová felvennének. Több mint 60 elutasító levelet kaptam. Nincs gyakorlatom, idősebbet keresnek stb.
Ha tanárként végeztem (biológia, kémia és földrajz szak), akkor hol helyezkedhetnék el 29 évesen (van 5 éves tanári gyakorlatom) más munkakörben nagyobb bérért?
Ha munkátvállalok az első hónapban bármikor felmondhatok?
Gyorstalpalón elvégeztem egy hegesztő szakmát, de sajnos nincs túl sok gyakorlatom még a szakmában. Ötleteket várom hogy hol tudnám gyakorolni a szakmát? Legalább az alapokat.
Ha elektronikai műszerész szakmával nem akarnak felvenni sehova, mert kevés a gyakorlatom (6 év mobiltelefon javítás gyártási folyamatban), akkor maradjak meg segédmunkásnak?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!