Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt gyűjtesz...

Mennyi idő alatt gyűjtesz össze 1 millió forint megtakarítást és hol dolgozol?

Figyelt kérdés
Saját lakás? Végzettség?
2019. ápr. 5. 19:49
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

2 év alatt 10 millió , aztán hitel és nem a főbérlő zsebét tömöd hanem a saját lakásod "bérled" amíg le nem jár a hitel.


A te helyzetedben ha BP-n akarsz élni akkor nettó hülyeség albérletre költeni ami kukába dobott pénz.

2019. ápr. 9. 18:27
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ilyen bevételek mellett nem éri meg lakást vásárolni, most hitelre. Gondold át. Mondjuk évi 4,5 milliót félretesz. Leköti bankban hosszútávon. 10 év alatt betesz 45 milliót. Jó esetben kivesz 48,5 milliót. Valószínűleg 10 év múlva az ingatlanpiac teljes reformon megy keresztül.

És ezalatt az albérletet szó szerint az adósságmentes, fix lakhatására költi. Hiába lesz 10 év alatt 12 millió ez az összeg. Én inkább arra költöm, hogy lakjak valahol, mint egy banknak csak üresbe kiperkáljam. Mert őszintén... Most a sok hülye kénytelen 20-40 millióért házat/lakást venni HITELBŐL, aminek konkrétan 10 év múlva az értéke megeshet, hogy akár 10-15 millió forintot is esik. Szóval puszira semmire fizetik majd a hitelüket, meg a sok éhes hisztiző szájat. Éljen a csok. :D


Én egyedül élek, saját lakásban, hitel mentesen. 10 hónap alatt tudnék összespórolni 1 millió forintot. Eladóként, és raktárosként dolgozom. 26/L

Sosem voltam még milliomos. Tudom mire spórolok, elérem a célt, és el is költöm.

2019. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
6-8 hónap. Saját lakás, érettségi.
2019. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Plusz a saját lakás miatt kevésbé leszel mobilis és pár évente pluszban elmegy rá néhány milla felújításra (feltéve, hogy nem akarsz egy romhalmazban élni, amit ki sem lehet esetleg adni).


De a sok pénzügyi zseni addig jut el, hogy "hö, nehogy már albérletet fizess, mert abból kijönne a törlesztő is", csak elfeledkeznek pl. az önerőről, amit szintén el lehet költeni hasznosabban is, mint elszórni egy túlárazott "saját" lakás töredékére.

2019. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nagyjából 10 hónap alatt. Albérlet mellett. 2 diploma.
2019. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
1 nap kb, tele vagyok mint a deles busz
2020. márc. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!