Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 millio Ft az sok penz...

2 millio Ft az sok penz szerintetek?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok es kb ennyi sporolt penzem van. Ez soknak azamit? meddig eleg szerintetek? Nem vagyok az a nagy labon elo tipus.

2018. júl. 21. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Egy vacsoráért nagyon sok, egy számítógépért is, egy autóhoz mérten határeset, egy ingatlanhoz semmi.


Egy közmunkás egy élet alatt sem tesz össze ennyi pénzt, egy 150-ért dolgozó irodista hosszú évek alatt, egy kamionsofőr 2-3 hónap alatt keres ennyit, egy nagyvállalkozó viszont 1-2 nap alatt.


Szóval ez a kérdés nagyon relatív... :)

Meddig elég? Ha nem dolgozol mellette, csak fogy, akkor otthon lakva, költségek nélkül majdnem 2 évig is, ha hetente csak egy húszasnak versz oda, különköltözve nagyon hamar elfogyna.

2018. júl. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Lehet rajta egy ideig élni, de amúgy rohadtkevés.


És még mindig sokkal több, mint ami a legtöbbeknek ebben a szarrakás országban van.

2018. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják attól is függ honnan nézzük, lehet sok is kevés is. Megélni meg lehet belőle szoba bérléssel önállóan 1 akár 1,5 évig ha összehúzod a szíjad.
2018. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi eddigi valaszokat.


Masok szerint?

2018. júl. 22. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem nem volt ennyi 23 évesen. Szerintem nem rossz. Jó dolog, hogy takarékoskodsz, az összeg sok-e, az attól függ, hogy mit akarsz vele.
2018. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

# 2/5 01:49

Igen, ez a kettősség tipikus itthon. Félretenni rohadt sok, venni belőle valamit rohadt kevés.

2018. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre sok és kevés is. Ha azt nézzük mennyit kell dolgozni érte, hogy meglegyen akkor sok, ha azt nézzük mennyire könnyű elkölteni, nem fölösleges dolgokra akkor nagyon kevés.
2018. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2018. aug. 28. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "18 éves kor az sok vagy kevés?": általános iskolába járni sok, gyereket szülni kevés.


Csak azt tudom mondani én is, amit mások. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ez mennyi pénz: Pesten, egyedülállóként kb. fél évre elegendő pénz lakhatásra, rezsire, élelemre, ha nagyon meghúzod magad. Vagy egy alsó kategóriás, használt, de még nem roncs autó ára. Vagy egy pesti panellakás hitel önerejének kb. harmada.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy a korodbeliek hány százalékának van ennyi önerőből megtakarított pénze, akkor valószínűleg jól állsz, a legtöbbnek egy vasa sincs.

2018. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiló kenyerhez nagyon sok, ha csak a napi megélhetést, utazást nézed akkor sok, de ha lakást akarsz...
2018. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!