Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövő héten megyek pénzügyi...

Jövő héten megyek pénzügyi ügyintézői munkára állásinterjúra, milyen kérdésekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Még 2004-2005-ben végeztem egy pénzügyi-számviteli ügyintézői tanfolyamot, ellenben eddig nem dolgoztam pénzügyi területen.
2019. ápr. 6. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen régóta van képesítésed de még nem dolgoztál benne akkor kapásból számíts arra a kérdésre hogy miért nem dolgoztál ebben. Amiben eddig dolgoztál miért éppen azt választottad és most miért gondoltad úgy hogy áttérsz ennyi idő után a pénzügyi területre. Ezek jogos kérdések amit biztosan felfognak tenni és érdemes úgy megválaszolnod hogy az eddigi munka amit vállaltál miért éppen azt csináltad ennyi ideig. Nem tudom miről van szó, meg engem nem is érdekel, de ha az is olyan munka ami szakmához kötött például más jellegű területen akkor jogosan megkérdezik hogy ha azt második szakmának tanultad amivel eddig foglalkoztál akkor miért döntöttél úgy, és most miért döntöttél úgy hogy visszatérsz a pénzügy felé.

Meg persze biztosan fogják mondani hogy tisztában vagy- a jelenlegi jogszabályokkal meg dolgokkal mert ennyi idő alatt rengeteg minden megváltozott azokhoz képest amit eddig tanultál. Meg arra is számíts hogy van-e tapasztalatod pénzügyi területen.

2019. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ, ezeket átgondolom. Igazából meglepett, hogy behívtak, nem számítottam rá, láthatták az önéletrajzomban, hogy nincs tapasztalatom, csak papírom van régről. Van más végzettségem is. Nemrég munkanélküli lettem, és nem sok a hirdetés, így megpályázom azokat is, amiről papírom van vagy képesnek érzem magam rá.
2019. ápr. 6. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!