Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tesco pénztáros diákmunka?

Tesco pénztáros diákmunka?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gondolkodtam hogy a Tescoba dolgoznék suli mellett, de egy kicsit félek, mivel gondolom nagy a felelősség/hajtás. Tudtok pár tippet adni, mire figyeljek, mi hogy működik? Előre is köszi szépen! :)

2019. ápr. 6. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Húha, menekülj! vagyis.. kipróbálni kilehet, elrettentő példának jó lesz, én is a tescoban kezdtem diákként, még azóta se sikerült rosszabb munkát találni. pedig ennek már lassan 5 éve. Az Y-generáció / Mads / minddiák oldalán érdemes lehet még szétnézni. Ott jobb diákmunkák vannak:) Ha mindenképpen pénztáros akarsz lenni, akkor bőven van más lehetőség is.
2019. ápr. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én évekig kasszáztam Tescóban suli mellett, és nagyon szerettem. Tippeket meg nem lehet úgy adni, hogy még ki se próbáltad.
2019. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
72%

Én 7 hónapot voltam ott, nagyon szerettem a Tesco része lenni.

Igazából nagyon egyszerű, ott van minden az érintőpanelos monitoron. Egyedül a zsemlének 1-es a gyorkódja, a sajtos stanglinak meg 3-as. Ennyi amit meg kell tanulni, a többi ott van.

Ha valaminek leszakad a vonalkódja vagy nem veszi be a gép akkor van melletted vezetékes telefon, odacsörögsz, elmondod mid van és lediktálják.

Ha húsfélének nem jó a vonalkódja akkor először beütöd a súlyt, majd az első 6 számjegyet leírod a vonalkódnak (ez elsőre bonyolultan hangik, de könnyen meg lehet tanulni). Kezdésnél meg a végénél van elszámolás, annál annyi a dolgod hogy megszámolod az aprót és a papírpénzt, majd leírod a papírodra. Ja meg a neved, aláírásod, születési dátumot, anyukád nevét kell minden alkalommal felírni. A többit elintézi a műszak vezető, én csak akkor töltöttem ki az egész papírt mikor már tudtam hogyan kell kiszámolgatni a dolgokat.

2019. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Bár nekem is olyan érzéseim vannak ezzel a munkával kapcsolatban, mint az első válaszolónak, azért ez nagyon szubjektív. Van, aki bírja és van, aki nem. Én az utóbbiak táborát erősítem, nekem már a betanulásnál óriási stressz volt az egész, nem tudtam aludni éjjel, munka közben végig gyomoridegem volt, hiányt is csináltam (amit a mai napig nem értek, hogyan, mivel mindig nagyon odafigyeltem arra, hogy mennyit adok vissza, de már sosem fog kiderülni, hol rontottam el😃), szóval én elég hamar úgy döntöttem, hogy nem való nekem ez a munka. Viszont én pontosan azért jelentkeztem, mert több ismerősöm kasszázott/kasszázik a mai napig és mindannyian ajánlották, nekik jól ment. Számomra akkor volt nagy a felelősség, nyomás, amikor kb 3 kassza működött, abból kettő diák volt és az áruház közepéig kígyóztak a sorok. Na, akkor sírógörcsöm volt, pedig nem ez volt az első diákmunkám és azelőtt egyik helyen sem éreztem ilyet, tehát mondhatni, nem igazán parázom rá az ilyen dolgokra. Hogy mire figyelj? Mindenre. Figyelj a vevő bevásárlókocsijára, figyelj arra, hogy ne húzz le egy terméket többször, figyelj arra, hogy minden terméket lehúzz, figyelj, hogy mindig elvedd a pénzt, arra is, hogy jól adj vissza, de legfőképp az utalványokra figyelj és a leszámolásra. Inkább számold át kezdéskor és záráskor is háromszor még akkor is, ha 5-10 forint a különbség. Tanuld meg gyorsan, hogyan törölj ki egy terméket, ha rosszat ütöttél be (pl kígyóuborka helyett a cukkini ikonra kattintottál véletlen), azt is, hogyan korrigáld, ha rossz összeget ütöttél be, illetve ha már rányomtál a bankkártyás fizetésre és utána találja ki a vevő, hogy mégis készpénzzel akar fizetni, vagy utolsó utáni pillanatban veszi elő a Club kártyáját. Amit a legjobban tanulj meg, az az, hogy nyugodtan, a saját tempódban csináld, ne kapkodj, figyelj oda minden visszaadásnál, még egyszer kiemelem, hogy az utalványoknál figyelj a legjobban és ne stresszelj rá, ez egy diákmunka, nem innen fogsz nyugdíjba menni, ha pedig mégis úgy érzed, hogy ez nem neked való, hagyd ott időben, mielőtt elveszi a kedved minden más diákmunkától. (Utólag vettem észre, hogy ez a kérdés tavalyi, de hátha valakinek hasznos lesz).
2020. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!