Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarországi munkáltatók...

A magyarországi munkáltatók élősködnek a diplomásokon?

Figyelt kérdés

Több volt gimnáziumi osztálytársam egészen jó pozícióban dolgozik külföldön.

Az egyik csaj például, Magyarországon végzett nemzetközi gazdálkodás szakon.Valamiféle gyakornoki programmal kikerült Németországba és kint ragadt.Jelenleg projektvezetői pozícióban van.



Én járműmérnökként végeztem, én is német multinál dolgozok, de Magyarországon.

Ugyanennél a cégnél Németországban egy kezdő fejlesztőmérnök bruttó 3800 euróval kezd.

Ennek ellenére, ugyanúgy dolgozunk, mint egy német, ugyanazokkal a programokkal, ugyanazon a nyelven.



Az nem baj, ha Magyarországon olcsóbban akarják dolgoztatni az embereket, mint kint, de azért ne ennyire pofátlanul olcsóbban.

Mellette, persze az elvárások az egekben.Továbbá, kevés az előrelépési lehetőség.Itt nehezen lesz az ember huszonévesen projektvezető.



A Németországban dolgozó csaj, megengedi magának, hogy új építésű lakást béreljen, illetve legfrissebb szériás 3-as BmW-vel járkáljon.


2019. ápr. 9. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Èn kajak azt làtom nàlunk fejlesztőknèl,hogy itthon jobban keresek mint kint,4-5000 EUR-k egy vicc ezt itthon is megkeresem.


Èn nem tudom az a csaj mennyit keres,de elkèpesztő,mennyit kap amùgy?

10e EUR tènyleg kìvàncsi vagyok.

2019. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokon eloskodnek, akik nem talalnak normalis melot, csak bertrollkodast...
2019. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a diplomásokon...
2019. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 4000 EUR felett magyarként (kelet-európaiként), gyakorlatilag teljesen kizárt keresni Németországban.


A lány projektvezetőként nagyjából nettó 3-4ezer között kereshet a tényleges felelősségi körtől függően.

PM-ként Budapesten is simán megkeresel bruttó 1 millió forintot és az gyakorlatilag ugyanazt az életszínvonalat nyújtja.

2019. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Hàt 4000 euro az lòpucu,itthon sima fejlesztőkènt viszem ezt haza,PM bt 1M kizàrt mi senior javasok vagyunk kb. 800-1M nettòban.


De nem èrtem hogyan tudna 4000 euròbòl ùj lakàst bèrelni meg ùj 3-as BMW hajtani?


A lakàs 1500 eurò sőt 2000 simàn,kaja,sport,kikapcsolòdàs.

Kizàrtnak tartom.

2019. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A diplomásnak (elvileg!) van esze. Azaz annyiért megy el dolgozni, amennyiért megéri neki. Ha nem így van, akkor fölösleges volt neki lediplomáznia.


"Az nem baj, ha Magyarországon olcsóbban akarják dolgoztatni az embereket, mint kint, de azért ne ennyire pofátlanul olcsóbban."


Ez nem pofátlanság. Hajrá, menj ki németbe dolgozni. Mi tart vissza? Hiszen lenne pénz, csillogás, meg minden. A multi (gyakorlatilag) nem hülye. Annyiért dolgoztat, amennyiért megéri neki. Ha a magyar diplomásnak nem elég a 2000 euró, akkor továbbáll olyan helyre, ahol elég lesz ugyanazért a munkáért 1500 is. A multi azt nézi, hogy neki hogy lesz a leginkább gazdaságos. Nem érdekli, hogy a munkavállalója mit bérel, mint vesz, milyen autóval jár, hogyan él. A munka (jól) el van végezve, van profitja.


Elvileg senki sem hülye. Csak épp ugye tudod mi a különbség az elmélet és a gyakorlat közözz? Hát elméletileg semmi...

2019. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Ezért csinálta azt egy kedves Audinál dolgozó mérnök ismerősöm, hogy az első lehetőségnél elhúzott Németországba cégen belül dolgozni. Nagyjából fél év kinti élet után jött a lehetőség, hogy valakinek Magyarországra kéne jönnie kiküldetésben dolgozni egy adott munkakörre és nem lenne baj, ha megértetné magát helyben. Hát hazaköltözött és "kiküldetésben" dolgozik itthon német bérért. Szerintem ez az igazi császárság. :D A kollégái közül nem is sokan tudják, mert meglincselnék. Azt gondolják simán "haza kérte magát".


Egyébként az én "éhbérem" fiatal mérnökként átlag nettó 520 ezer/hó. Azért ebből már itthon is jól el lehet szerintem tengődni (főleg egy pár esetében kétszer ennyiből), persze lehet én csinálok valamit rosszul.

2019. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!