Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha én péntek reggel felmondok, akkor utána haza is mehetek, vagy azt a napot le kell dolgozzam?

Próbaidő alatt vagyok, pénteken szeretnék felmondani. Ha reggel odaadom a papírt a hr-esnek, utána mehetek dolgomra, vagy dolgoznom kell aznap?

Keress kérdéseket hasonló témákban: felmondás, próbaidő, munka

ápr. 10. 09:58  Privát üzenet  

A válaszok
Azzonali hatályú felmondást írj.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 10. 10:13 Privát üzenet
Mehetsz

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 10. 10:14 Privát üzenet
Nálam kérték hogy aznap még maradjak bent, nem akartam szemét lenni és szarba hagyni őket, ledolgoztam még azt a napot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 10. 10:36 Privát üzenet
Hazamehetsz azonnal. Nyilván le kell adnod a dolgaidat, előfordulhat, hogy várnod kell, amíg ráér a hr-es vagy a főnök vagy akárki, de dolgoznod nem kell már.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 10. 11:05 Privát üzenet

Mondjuk nem értem, hogy ha pénteken már nem akarsz dolgozni, akkor miért nem csütörtökön, a munkaidő végén adod le a felmondásodat?

Ma még csak szerda van - simán meg tudod írni addig.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont ápr. 10. 11:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rajtam kívülálló okok miatt nem tudom leadni csütörtökön a felmondásom

# 6/8Időpont ápr. 10. 12:22 Privát üzenet
Úgy tudom próbaidő alatti felmondáskor hivatalosan csak a következő munkanapot lehet megjelölni, aznap mikor írásban beadod a felmondásodat. A tévedés jogát fenntartom. Munkáltató persze dönthet úgy, hogy már aznap sem tart igényt a munkádra. Amire érdemes figyelni: írásbeli felmondás, két példányban, egyiket kéred vissza, aláírva, esetleg céges bélyegzővel ellátva, hogy átvették. Cégvezető, osztályvezető vagy esetleg személyzetis (HR-es) írhatja alá. Szóval ha a takarító aláírta az nem lesz elég...

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont ápr. 10. 23:14 Privát üzenet

A munkáltató nem dönthet semmi felől az azonnali hatályú felmondásnál.

Attól azonnali, hogy amint átadtad (és ezt a dátumot bizonyítani is jó, ha tudod), már mehetsz is haza.

Korlát kizárólag olyan lehet, hogy vissza kell szolgáltatnod a kapott dolgokat, el kell számolnod például, ha pénztáros vagy a pénzzel, stb.

Ha szeretné a munkáltató, és Téged sem zavar, akkor le is dolgozhatod azt a műszakot.

Ha nem teszed, szíved joga, akkor annyi időre számfejtenek bért, amit ledolgoztál. Kb. ennyi.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont ápr. 11. 05:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Postai csomag érkezése?
Feladtam kedden egy utánvétes csomagot 1 naposra szerdán oda is ért reggel 9 fele de péntek van és a pénz még sehol! mikorra várható? Ki fogja hozni?
Mit csinálnátok a helyemben? Párom vidéken dolgozik (szerdán este jön haza, csüt reggel vissza, aztán vagy péntek vagy szombaton jön haza, hétfőn újra. ) folyt, lent?
Ha otpdirekten utaltam péntek reggel 8 óra körül akkor az hétfő reggel meg visszavonható?
A szerdán reggel feladott levél (semmi elsőbbségi vagy ajánlott nincs rajta) péntekre elér a címzettekhez?
Ha valaki pentek este 10 oratol szombat reggel 6 ig dolgozik akkor a szombati 6 ora idotartamara jar a 100 % pihenonapi potlek?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!