Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én péntek reggel felmondok,...

Ha én péntek reggel felmondok, akkor utána haza is mehetek, vagy azt a napot le kell dolgozzam?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt vagyok, pénteken szeretnék felmondani. Ha reggel odaadom a papírt a hr-esnek, utána mehetek dolgomra, vagy dolgoznom kell aznap?

2019. ápr. 10. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzonali hatályú felmondást írj.
2019. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mehetsz
2019. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nálam kérték hogy aznap még maradjak bent, nem akartam szemét lenni és szarba hagyni őket, ledolgoztam még azt a napot.
2019. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hazamehetsz azonnal. Nyilván le kell adnod a dolgaidat, előfordulhat, hogy várnod kell, amíg ráér a hr-es vagy a főnök vagy akárki, de dolgoznod nem kell már.
2019. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem értem, hogy ha pénteken már nem akarsz dolgozni, akkor miért nem csütörtökön, a munkaidő végén adod le a felmondásodat?

Ma még csak szerda van - simán meg tudod írni addig.

2019. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rajtam kívülálló okok miatt nem tudom leadni csütörtökön a felmondásom
2019. ápr. 10. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom próbaidő alatti felmondáskor hivatalosan csak a következő munkanapot lehet megjelölni, aznap mikor írásban beadod a felmondásodat. A tévedés jogát fenntartom. Munkáltató persze dönthet úgy, hogy már aznap sem tart igényt a munkádra. Amire érdemes figyelni: írásbeli felmondás, két példányban, egyiket kéred vissza, aláírva, esetleg céges bélyegzővel ellátva, hogy átvették. Cégvezető, osztályvezető vagy esetleg személyzetis (HR-es) írhatja alá. Szóval ha a takarító aláírta az nem lesz elég...
2019. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A munkáltató nem dönthet semmi felől az azonnali hatályú felmondásnál.


Attól azonnali, hogy amint átadtad (és ezt a dátumot bizonyítani is jó, ha tudod), már mehetsz is haza.

Korlát kizárólag olyan lehet, hogy vissza kell szolgáltatnod a kapott dolgokat, el kell számolnod például, ha pénztáros vagy a pénzzel, stb.


Ha szeretné a munkáltató, és Téged sem zavar, akkor le is dolgozhatod azt a műszakot.


Ha nem teszed, szíved joga, akkor annyi időre számfejtenek bért, amit ledolgoztál. Kb. ennyi.

2019. ápr. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!