Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem válaszolnak, mit lehet tenni?

Nem válaszolnak, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szép napot! Bár tudom, hogy nem a legjobb helyen kérdezem, de talán hátha más is járt már így, és tudja, hogy ilyenkor mi a teendő.

Még április 3-án a munkaügyi központ kiközvetített egy céghez. Elmondták, hogy ott keressem telefonon a vezetőt, előre odaszóltak, hogy számítsanak a keresésemre. Ahogy az lenni szokott, ha kiközvetítenek. Nekem csak annyi a dolgom, hogy aláírom a kiközvetítői papírt, valamint telefonon felkeresem egy személyes találkozóra. Aztán bármi történik, ha felvesznek, ha nem, de alá kell írnia neki is a papírt, hogy én bizony megjelentem és megpróbáltam.

Természetesen még aznap felhívtam, de közölték, hogy jelenleg nincs bent, viszont küldjem el az önéletrajzomat és jövőhéten biztosan tud fogadni.

Ez szintén azon a napon megtörtént. Azonban a válasz csak nem érkezett. Eltelt egy hét, 10.-én telefonáltam, hogy biztosan megkapták? Minden rendben. A válasz az volt, hogy igen, megkapták már, és majd jövőhéten (megint).

most holnaphoz egy napra szintén eltelik egy hét, de még mindig nem válaszoltak se e-mail formájában, sem sms-ben, sem hívásban. Sehogy.

Bár tudom, hogy ostobaságnak hangzik, de ez lenne az első munkahelyem, és én nem ismerem még, hogy mi hogyan is működik. Még egyszer odatelefonálni már kínos lenne, hiszen elmondták a legutóbbi telefonos hívásomban, hogy már kinyomtatták az önéletrajzomat, várjak.

De aki volt már kiközvetítésen, az tudja, hogy 30.-ig vissza kell vinni a papírt a két aláírással, különben megbüntetnek, kizárnak a rendszerből X ideig, valamint a most (pályakezdő munkanélküli) állami TB fizetésemet is elbukom. Már lassan attól félek, hogy most jön a húsvét, ünnep, és így ki fogok csúszni a határidőből. Már csak ennek a hétnek van az a nagyon kevés napja, valamint a jövőhétből 4 nap.

Már arra is gondoltam, hogy jó, akkor biztosan nem vesznek fel (hiába nagyon szeretnék odakerülni), és egyszerűen csak nem is foglalkoznak vele. Viszont az e-mailben is leírtam, hogy engem kiközvetítettek, az ügyintézőnek is mondtam, hogy 30.-ig kell visszavinnem a papírt, és állítólag a munkaügyiből is értesítették.

Most járnak a nyakukra és hívogassa őket addig, amíg végre nem fogadnak (bár már nekem kínos őket zaklatni állandóan), vagy csak várjak az utolsó pillanatig? Ilyenkor mit lehet tenni?



2019. ápr. 16. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem válaszolnak 30-ig, akkor kinyomtatod az elküldött jelentkezési emaileket és az orruk elé tolod.
2019. ápr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

30-ával együtt összesen még 8 munkanap van.

Ha 24-éig nem jelentkeznek, akkor emailben - NEM TELEFONON, MERT ANNAK NEM MARAD NYOMA - megírod nekik szépen, hogy ekkor és ekkor elküldted az önéletrajzodat (pontos dátummegjelöléssel), s a telefonon megbeszéltek alapján kéred, tájékoztassanak a személyes beszélgetés időpontjáról, mert e hó 30-áig le kell adnod az aláírt papírt. Ezzel egyrész a munkahely felé mintegy "felszólítasz", másrészt a munkaügyi központ felé "levéded" magad. Ennél többet nem tudsz tenni - szerintem. És igen, ezek után - ha nem válaszolnak - az következik, amit előttem javasoltak: kinyomtatod a 24-én megírt emailt és beviszed a munkaügyibe.

2019. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ezt fogom tenni. Remélem a munkaügyiben is elfogadják és belátják, hogy én tényleg megpróbáltam, nem csak ellógom az egészet.
2019. ápr. 17. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és azért pont 24-ét írtam, hogy akkor írj emailt, mert akkor még, ha észbekapnak, még azon a héten be is tudnak hívni... vagy ha nagyon utolsó pillanatra hagyják, akkor 29-én.
2019. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bár úgy lenne, hogy tényleg csak kicentizik vagy valami.
2019. ápr. 17. 14:14
 6/7 A kérdező kommentje:

A történetem végszava, ha esetleg valaki hasonlóan járna.

Végül egyáltalán nem tudtam elérni őket, soha nem volt bent és hasonlók. Sajnos ez már elég erős gyanút adott arra, hogy igazából csak letagadják.

Miután bementem a munkaügyibe elpanaszolni a történetet, megnyugtattak, hogy erről én nem tehetek, nem fognak érte büntetni. (főleg, mikor mutattam az e-mailt és a híváslistámat is)

Sajnos közölték, hogy ennél a cégnél ez nem az első eset, hogy letagadtatják magukat és nem hajlandóak behívni még egy aláírásra sem. Ilyenkor utólag mindig kiderül (mint most is), hogy réges rég valakit felvettek vagy sima úton vagy protekcióval.

Mint utólag kiderült ismerősöm által, még az első héten valakit felvettek, csak nem tudták közölni.

Így a tanulság annak, aki ilyen helyzetbe kerül: nem kell félni, szépen a kis bizonyítékokkal el kell menni a munkaügyibe, és akkor nem lesz semmi baj.

2019. máj. 1. 13:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a tudósítást, tanulságos történet, hátha másnak is jó jön még :-) (2-es, 4-es vagyok)
2019. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!