Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes eltitkolni az önéletra...

Érdemes eltitkolni az önéletrajzban a diplomát, hátha úgy könnyebben bekerülök állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Arra a 6 évre nem írnék semmit, amíg egyetemre jártam, aztán max ha rákérdeznek állásinterjún, akkor kimagyarázom, hogy egyetemre jártam, de nem veszem használt a megszerzett diplomáknak és inkább azok nélkül próbálok boldogulni. Sajnos a diplomát feltüntetve az önéletrajzban nem jutottam semmire, ezért próbálkoznék másképp..
2019. ápr. 18. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez nem javítana az esélyeiden, mivel az önéletrajzodat olvasva könnyen azt hinnék, 6 évig csak a lábadat lógattad otthon.
2019. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem oszt nem szoroz az esélyeiden, még rossz szemmel is nézik, hogy miért nem tüntetted fel.
2019. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen, egyszerűbb munkáknál (pl. gyári betanított munka) jobb eltitkolni, mert ronthatja az esélyeidet. Azt fogják gondolni, hogy nem számíthatnak rád hosszabb távon, ezért esetleg nehezen fogsz boldogulni, vagy eleve fel sem vesznek. Ha esetleg firtatnák a "hiányzó" éveket, kitalálsz valamit, például családi vállakozásban dolgoztál. Azt ne mondd, hogy használhatatlan egyetemi tanulmányokat folytattál!
2019. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen titkold el inkabb mond hogy addig drogoztal
2019. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarország kicsi, egy netes kereséssel a legtöbbször minden kiderül. Rólad pl. az, hogy nem mondasz igazat.
2019. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!