Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelő assisztensként...

Könyvelő assisztensként (kevés tapasztalattal) mennyi bért kérhetek?

Nem régen jelentkeztem könyvelő asszisztensnek, kedden lesz a második interjúm, ahol már a bérigényemre is ráfognak kérdezni. Mennyit kérhetnék? fél éves tapasztalatom van, tudom nem sok, de sokkal több nem is nagyon lehetne, mivel 23 vagyok.
2019. ápr. 20. 13:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Én most tanulom, ha végzek ismerős mondta hogy segít bejutni egy kisebb irodába, ahol 200 nettót kapnék kezdőként.

Már van diplomám is, de a mérlegképes könyveléshez az okj is kell.

Utána remélem emelkedik a bér, jelenleg közalkalmazott vagyok garantált minimumért, itt nulla fejlődési és előrelépési lehetőség van. Közszférába nem érdemes menni, ott lehet PhD-val se kapsz annyit mint operátorként.

2019. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Közben sikerült ismerősömtől is megkérdezni, pontosabban megmertem kérdezni, hogy ő mennyit kért, és kapott.

Bruttó 335-t kért, amit meg is kapott. + béren kívüli 10ezer. Tehát az első válaszoló jól tippelt. :) azért köszi a válaszokat.

2019. ápr. 21. 15:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne hallgasson senki azokra, akik ilyen garantált bérminimumot, vagy minimálbért írnak.

Régebben valóban nem fizették meg a könyvelőket, de ma már más világ van, sokkal jobb bérért is el lehet helyezkedni, hülye az aki garantált bérminimumért könyvel jó szakember létére. Nem érdemes ma már foglalkozni az olyan cégekkel, akik ennyit kínálnak.

Normális cégnél tapasztalt könyvelőként 500-600 bruttó is reális lehet.

Látod, az asszisztens munkakör is 300-ról indul.

2019. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13, szeretnéd, ha megmutatnám a bizonyítványaimat, a bérjegyzéekemet és maileket az állásajánlatokról? Szívesen megteszem.
2019. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2