Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjam meg a főnöknek,...

Hogyan mondjam meg a főnöknek, hogy következő nyáron már nem dolgoznék neki?

Figyelt kérdés
Egy kávézóról van szó, pultos voltam. Nagyon sokat dolgoztam, utolsó busszal jártam haza, a szünetet sem adta meg, az utazásomba se szállt bele, mellé viszont nem kerestem olyan jól. Mindig 10-11 órát dolgoztam 17 évesen. Még a bejelentéssel is trükközött. Szóval így ez abszolút nem éri meg nekem. Azt sem tudom mi szeretnék lenni, így mindig más területen dolgozok nyaranta. Ezeket nézve nem dolgoznék neki. Az egyenesség nem út, mert nem szeretném megbántani, nagyon bízik benne, hogy én megyek vissza hozzá. Már hívott is egyszer, biztos a munka és az ünnep miatt. De tavaly már felhoztam neki, hogy nem biztos, mert mást is ki szeretnék próbálni, de ő meg rögtön, hogy ilyen nincsen mert ő engem betanított. És nyelvvizsgát, meg jogsit is mondtam, hogy tanfolyamra megyek a nyáron, erre rögtön, hogy amellett tudok dolgozni. Szóval ezek nem opciók. Mit mondhatnék neki?
2019. ápr. 20. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, hogy ő nem volt korrekt veled a leírtak alapján, szóval nem kell ezt túl gondolni, mond meg neki, hogy nem mész.


Ha nagyon erősködik vagy próbál lelkiismeret furdalást okozni akkor hozd fel, hogy miket trükközött, mennyit fizetett és a többi és a többi.

2019. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem élnék a lehetőséggel, mert nem tudom vállalni, de köszönöm."


Nem tartozol semmilyen magyarázattal, más terveid vannak a nyárra és kész.

2019. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

" mellé viszont nem kerestem olyan jól."


Nem tudom, mennyit kerestél és mennyi borravalót kaptál, de ha nem vagy "elszállva" (mert van, aki ha a nettó 300 - at nem éri el, akkor azt mondja, hogy nem keres jól, ami a mai munkaviszonyok között ugyan nem sok, de korántsem ez a realitás) szóval ha nem vagy nagyon elszállva a fizetési igényeddel, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de Neked vannak terveid, álmaid, ezek megvalósításához idő és pénz kell, ezért idén már ennyiért nem tudsz elmenni - kénytelen vagy olyan helyet keresni, ahol többet fizetnek. Emelkedtek az árak - emeljen a béreden is :-)

2019. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
800 kézhez, de a környéken velem egy korúak ilyen munkáért kaptak a borravalóból is és alaphangon kézhez 1000/óra volt. De igazából nem ez a legnagyobb baj, hanem a pihenő idő, meg az egyben 2 hét munka trükközéssel... És mivel nem igen talál embert, ha feldobom a több pénzt, még lehet meg is adná. De azért köszönöm.
2019. ápr. 20. 18:31
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

" meg az egyben 2 hét munka trükközéssel.."


Nem tudom, mit értesz ez alatt, de ha egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott, akkor max. 15 napot dolgozhatsz egy hónapban és az nyári szezonban bevett szokás - Neked diákként ebből hátrányod nem származik.

2019. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak közelező 2 pihenő napot tartani, egyben csak 5 napot lehet dolgozni. És /hó is bőven túlléptem a 15 napot, sok nap nem jelentett be
2019. ápr. 20. 19:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Nála kb az egész nyarat dolgoztam, nem csak 2 hetet, kicsit félreérthető volt. És mindig amit szabadnapnak ki kellett volna adni, nem jelentett be, de dolgozni viszont menni kellett, ezt szépen le is vezette nekem, hogy nem mindig vagyok ezek miatt bejelentve
2019. ápr. 20. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem teljesen értem a kérdésedet. Fiatal vagy, mi volt a jó a munkában? Az, hogy nem kellett otthon lenned, hogy a főnöknek volt egy remek betanított dolgozója? De Neked mi volt a jó a munkában? Mert azt még nem tudom. Esetleg ott megoldottad az étkezést és ennyi? Vagy Magyarország legutolsó településén laksz, ahol más meló nincs?


Amiket leírtál, azért a hatóság keményen megbüntetné. Veled igen jól járt és jól is fog járni, ha újra bevállalod a nyarat, remek és nagyon olcsó, kihasznált munkaerő leszel neki. De Neked mitől lesz jó?


Bocs', hogy így "Neked esek", de ezt a melót felejtsd el! Mit mondj neki?

- Béla, nyártól ne számíts(on) rám, más tervem van.

- Miért Gizikém?

- Végig dolgoztam a nyarat, köszönöm a lehetőséget, de idén mást tervezek. (felesleg mondanod, hogy "ne haragudjon, bocsánat, meg ilyesmi, meg a terveket, őt ez nem érdekli)

Ha telefonon beszéltek, akkor egyszerű, köszönöm, hogy hívtál(hívott), szia(minden jót kívánok)!


Lehet, hogy fogja mondani, amit a többiek, hogy próbál Rád hatni, akár fenyegetni?? (kiröhögném), vedd fel a beszélgetést, de arra gondolj, hogy ez nem normális munkahely. A felnőtt bevállalja a 3 gyerek mellett még nagyvárosban is, de azért Te még nem tartasz a felnőttek szintjén.

Az, hogy betanított? A betanítás nem a nyugdíjkor elejéig tart... Nincs benne a szerződésedbe - ha van egyáltalán ilyen -, hogy Gizike 60 éves koráig fog itt dolgozni, mert 17 évesen betanítottuk...


Legyél határozott, ne hagyd magad, mert a következő munkahelyeden is hasonlóba kerülsz...

Írtad, hogy nyelvtanfolyamra tervezel menni és jogsira? Ajaj, a köv. lehúzók... Most szedd össze magad, mert a jogsinál kifoghatsz egy olyan oktatót, aki az aranyat tojó tyúkot látja majd Benned! A nyelvtanfolyamra, tanárra is kell figyelni, a jópofiból csak a késés, az órán való sztorizás lesz és majd a tanulás még a cigiszünet után, tapasztalat...

2019. ápr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hagyd ott a fenébe. Beadod a felmondót 30 nap a felmondási idő ha nem akarok kihúzni elmész táppénzre. Ha pampog akkor kérdezz rá, mit szólna ha a nav kapna egy névtelen levelet benne információval a bejelentésről és a munkatörvénykönyvének megszegéséről. Ez a baj, hogy mindenki fél az ilyen köc_sög fityf... gagyi ZS kategóriás bt-k kft-k vezetőjétől. Ott kell hagyni és elmenni jó kis állami cégbe 100 % törvénnyel.
2019. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 hét az a 30 nap. nem mindenhol 30 nap a felmondási idő.
2019. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!