Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik állást választanátok a...

Melyik állást választanátok a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

A. 5 éve itt dolgoztok, kis 2 fős vállalkozás, 100%-ig ismeritek a feladatokat, jók és lazák a munkakörülmények. 260 nettó, garantált bérminimumra jelentve.


B. Teljesen ismeretlen cég, 350 nettó, teljesen bejelentve (elvileg éves bónuszokkal kiegészítve). Megbeszéltek alapján bonyolultabb feladatok, de vállalhatók. 5-6 fős iroda.


Ami tovább árnyalja a dolgot: a B munkához másik városba kellene költözni úgy, hogy 2 hónap múlva baba születik. (A) város a feleség családjához közeli, (B) város a férj családjához (mindenkivel jó a kapcsolat). Távolság 150 km, jelenlegi városban most lett felújítva a lakás, tehát lakás eladás/vásárlás is nehezíti a dolgot (bár amúgy is tervben volt záros határidőn belül).


Esetleg jelenlegi cégnél ultimátumot adni, de annak lehet nagyon rossz vége véleményem szerint...


2019. márc. 18. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kismamának az új helyen lenne új munkája, mikor vissza szeretne menni dolgozni? Alapjába véve milyenek a munkalehetőségek az új helyen?
2019. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egyértelműen a B-t. Egy 2 fős kisvállalkozás, amelyik tisztességesen nem tudja megállni a helyét a piacon, csak adócsalással (" 260 nettó, garantált bérminimumra jelentve"), nem túl jó perspektíva. Hosszú távon (főleg majd nyugdíjasként) eléggé rá lehet cseszni az ilyenre, főleg mivel 260 nettóból az önkéntes nyugdíj sem játszik.

Főleg gyerek mellett jól jársz, ha teljesen be vagy jelentve, mert a gyerek után járó kedvezményeket tudod érvényesíteni. Én bevállalnám a költözést, ha jók az esélyek a hosszabb távú érvényesülésre...

2019. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Na igen. A kismama jelenleg garantált bérminimumot keres (keresett), a munkahelyéért nincs túlságosan oda, de biztos hely, visszavárnák. 2 babát tervezünk, tehát nagyságrendileg 5 év múlva lenne esedékes az álláskeresés.

A. város Miskolc, B. város Nyíregyháza, utóbbi szerintem nagyságrendekkel szebb és jobban fejlődik, munkalehetőségek mindkét helyen korlátozottak.


Fővárosba nem szeretnénk költözni, éltünk ott 7 évet, nem tartjuk optimálisnak kisgyerkőcökkel, plusz fontos a szüleink elérhető közelsége.

2019. márc. 18. 10:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én is a B-t választanám. Azon a munkahelyen lehet fejlődni, én is dolgoztam kisvállalkozónál, biztos állás, de semmi előrelépési lehetőség sincs, csak a trükközés megy. Ez később nagy hátrány lehet,még ha kézbe több pénzt is kap az ember.
2019. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 - Nagyságrendileg mindkét cég 10 éve van a piacon, a jelenlegi magán megrendelésekből él, a másik önkormányzati, állami megrendelésekből.


De igen, főleg a bejelentés, fizetés miatt néztem szét, mert babavárás előtt leültem egyeztetni a hosszútávú célokat a főnökömmel, és nem igazán mutatott hajlandóságot bárminek a megváltoztatására. Oké, hogy még csak 32 éves vagyok, de ha most nem tudok kiharcolni egy normálisan bejelentett fizetést, akkor egyszer csak azon kapom magam, hogy nézek ki a fejemből 50 évesen, hogy már nincs mire várni, elszaladt az élet.

2019. márc. 18. 10:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked mi a fontos? A kis komfortzónádban leéldegéled az életed (már ha nem dől be a cég) 0 fejlődési lehetőséggel, vagy betanulsz egy új munkakört, amit bárhol máshol hasznosíthatsz, normálisan be vagy jelentve, ráadásul jobb fizetésért, ami a baba miatt nem egy utolsó szempont.
2019. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 - Nekem egyértelmű lenne a 2. lehetőség. A válságot valóban a komfortzóna elhagyása jelenti, csakhogy ez ha egyedül lennék nem lenne válság, most viszont 2 másik emberért is felelek, ők is viselik a döntéseim súlyát. De egyikük mindenben támogat, másikuk pedig erősen függ tőlünk, szóval neki is muszáj lesz :)


Hidd el, tudom, mit diktál a józan ész, belülről viszont egyáltalán nem olyan fekete-fehér ez a dolog.

2019. márc. 18. 10:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát Miskolc szeritnem amúgy is egy nagyon trágya hely, én mindenképpen Nyíregyházát választanám.
2019. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csakis a bt tudos ki dologozna bejelentes nélkül
2019. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A kismama munkahelyéről van szó? A kérdés alapján nem egyértelmű. Ha 2 hónap múlva baba születik, én a helyében most biztos nem ezen rágódnék. Viszont valószínű idő közben a gyerekkel/gyerekekkel elköltöznék az élhetőbb városba (ha Nyíregyháza az, nem vagyok ismerős arra) és mire vissza kell mennem dolgozni, már új helyet keresnék. A gyerekeknek is jót tesz, ha azon a környéken nőnek fel inkább.

Ha apuka munkahelye, akkor várnék. Egy pár hónapot, amíg a baba megszületik a megszokott környezetbe, túl vagyunk az első pár nehéz hónapon. A kismamának tud segíteni a család a közelből, ez így éppen ideális. Ha már fél-egy éves, akkor nekiindulnék, nem kérdés.

2019. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!