Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon diplomával...

Magyarországon diplomával elhelyezkedni vagy kimenni Ausztriába mosogatni? Melyiket érdemesebb csinálni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 21. 21:17
1 2
 11/15 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval kicseszésnek tartom és az ilyen büfé szakok leamortizálják a Magyar képzést, a magyarok képzettségét és magát az oktatást is. Milyen az egy tanárnak is, hogy tudja a tanulói 5%-a fog talán abban dolgozni is amit tanít nekik, és a többi lényegében fölösleges. Tanulhatnának mást is helyette.
2019. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:
8%

Itt van példának, élelmiszermérnök képzés.


A képzést indító intézmények:

1. Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és K. Kar

2. Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar

3. Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar

4. Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kar


Kapacitás min. < max.:

10 - 80

5 - 35

5 - 15

10 - 95

20 - 200

-----------

össz kapacitás: 50 - 425 fő


Közben rákerestem jelenleg hány állásban követelmény az élelmiszermérnök végzettség: 23 állást találtam. Ezt mondjuk meg kétszerezhetjük a később képződő állások miatt és a flukuáció miatt (amúgy az átlag flu.: 10%/év), legyen 46 állás.


Vagyis a négy egyetemen összesen, még ha a minimális létszámmal is oktatják, már akkor is kétszeres túlképzést csinálnak, ha a max. létszámmal akkor meg 18 szoros (!) túlképzést csinálnak. És erősen kétlem, hogy az egyetem elvégzéséig akár csak a végzettek létszámának felére, a 200 főre felmenne a munkaerő kereslet élelmiszermérnökök iránt.


Végzés utáni kilátások (DPR):

dolgozik 55%

dolgozik és tanul 17%

tanul 15%

álláskereső 2%

egyéb 11%


Tehát csak 2%-uk álláskereső a végzés utáni évben? Vagy, hogy? Erősen kétlem. Meg kérdés mit jelent az, hogy dolgozik? A végzettségében dolgozik?


Persze azt tudom én is, hogy a munkaerőpiac ennél összetettebb, de azért mégis mi értelme sorozatgyártani exobolygó kutatókat...?

2019. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mért nem helyezkedsz el külföldön diplomával?
2019. ápr. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Soha nem volt összhangban a képzés a munkaerőpiaci kereslettel. Akkor sok egyetem zárhatna be, lennének munka nélkül az egyetemi tanárok. És amire még kereslet is van, ott sincs semmi köze a tananyagnak a konkrét munkához. Vegyük példának a bölcsészképzést. Most tanárból állítólag hiány van. Én ott végeztem, azt kellett tanulni, amibe a prof éppen belemélyedt, kutatott. Pl. volt szeminárium Vörösmarty korai drámáiból. Minden betűt el kellett olvasni, amit ezekről írtak. Mégis mi a fenének?!

Még középiskolában sem tananyag. De azt mondták, hogy a bölcsészkar nem tanárképzés, hanem kutatókat képeznek. Kutatókat? Minek? Mit kutat ennyi ember?! Inkább a középiskolai tananyagot vettük volna át részletesebben, vagy módszertant tanítottak volna. De azt nem.

2019. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy indul képzés, még nem jelenti azt, hogy jelentkezned is kell rá.

Ha annyira hülye vagy, hogy elmégy egy kamu szakra, így jártál.

2019. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!