Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak, amikor 1 időpontb...

Mit mondjak, amikor 1 időpontban 2 állásinterjúm lenne?

Figyelt kérdés
Nemrég hívott vki, hogy be tudok-e menni állásinterjúra 13 vagy 14 órára? De akkorra már van egy állásinterjúm Dunakeszin, a másik Budapesten van. Mondtam, hogy akkorra már van egy programom, nem mondtam, hogy állásinterjúm. Azt mondta, hogy nem baj, akkor majd visszahív, amikor újra interjúztatni fognak. Elköszöntünk. Javasoltam a délelőttöt, de az sem volt jó.

#állásinterjú #időpontban
2019. ápr. 26. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Muszáj személyesen odamenni? Sok helyen már Skype-on is megy a dolog.
2019. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ilyenkor az van, hogy villámgyorsan el kell döntened - már a telefonbeszélgetés alatt - hogy melyik a fontosabb:

Ha Bp-i vagy és az az állás ugyanolyan kecsegtető, akkor biztos nem mondanám, hogy foglalt az időpont.

Ha Dunakeszin laksz és az is olyan jó, akkor persze a Bp-ire mondanám, hogy bocs, nem jó.


Mivel egyik állásról sem írtál semmit, így nem nagyon lehet tanácsot adni.

Amúgy meg én vagyok olyan őszinte fajta, hogy egyszerűen megmondtam volna, hogy épp akkor egy másik helyen van interjúm - ilyenkor ugyanis még akár jó pont is lehet, hogy máshová is hívnak "értékes" lehetsz, "versenyezni kell" érted :-)

2019. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mit mondjál, hát már mondtál neki valamit, nem???
2019. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nemrég hívott vki, hogy be tudok-e menni állásinterjúra 13 vagy 14 órára? De akkorra már van egy állásinterjúm Dunakeszin,"


1-es, azért az vicces lenne, hogy miközben egy másik állásinterjún van, közben skype-ol :D

2019. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig azt mondtam, hogy akkor pont nem alkalmas, hónapokkal ezelőtt megbeszélt orvosi időpontom van.


Semmi köze hozzá, hazugság, de mégis jobban hangzik.

2019. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszaitokat, nem is gondoltam, hogy ennyien írtok.


1. én még nem találkoztam skype-os állásinterjúval, pedig nem középfokú állásra jelentkezek. De ha így lenne, akkor nem vállalnám, nem skype-oltam még, nem az állásinterjún szeretném elkezdeni. A videóinterjú sem érdekel, a személyességben hiszek.


2. messzebb lakom, van még két interjúm egymást követő nap, így Pesten is maradtok, jó lett volna, ha a harmadikat be tudom rakni délelőttre. Viszont egy próbát megér, hogy mit mond, hogy akkorra már van egy állásinterjúm. Pár hete az volt az első kérdés az interjún, hogy máshová is jelentkeztem? Simán megmondtam udvariasan, hogy igen, figyelembe vettem a szaktudásomat, a végzettségemet, stb. stb. Hol mondtam volna már, hogy dehogy, csak Önökhöz, senki máshoz... Most is hasonlót kellett volna mondanom.


3. ha újra jön egy hasonló hívás.


5. orvosit biztos, hogy nem mondok, még a végén ki tudja, hol kötnék ki abban az időpontban...

2019. ápr. 26. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Én simán megmondom, ha akkor nem jó. Az a cég aki ilyenkor nem ajánl alternatív időpontot az nem is keres annyira munkavállalót vagy valami tomegallas 101 jelentkezővel ami még engem nem érdekel.
2019. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell mondani semmit, megmondod, hogy nem alkalmas és kérsz új időpontot. Nem kell kamuzni, magyarázkodni, az is természetes, hogy másik helyekre is jelentkezel. Ha nem ajánlanak más időpontot akkor nem is igazán akarták, hogy velük dolgozz.
2019. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-8: kiemelte, hogy az önéletrajzom alapján nagyon szeretnének megismerni, ez egy olyan cég, ahová felsőfokú végzettség kell a melóhoz. Mindegy, ha nem találnak az aznapiak közül, akkor majd hívnak.
2019. ápr. 27. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!