Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért baj, ha valakinek...

Az miért baj, ha valakinek több munkahelye volt?

Figyelt kérdés

Nekem jó pár volt már.

De ennek megvan az oka.


Amikor lediplomáztam és elkezdtem a szakmámban dolgozni, mondanom sem kell, a pályakezdő bér szotyi pénz.Növekedni pedig nem növekedik rendesen a legtöbb cégnél.


Utána elmentem máshova dolgozni, ott már 17 százalékkal több bért kaptam, mint az előző helyemen.Ott kaptam később magasabb pozíciót, hamar felfedeztem a működési hibákat, illetve zavart, hogy a cég több munkát akar adni, de többet fizetni meg nem akar.Minden olcsón akar megoldani.



Meg még volt pár olyan munkahelyem, mint a második.



A mostani viszont egészen más, itt sem vagyok menedzser, hanem szakmai vezető, viszont a fizetésem nem marad el a felettem levő menedzserétől.Itt érezni,hogy több a megbecsülés.



Hozzáteszem, mindegyik munkahelyem nemzetközi multicég volt.

Bizony, annak normális multicégek is, akik nem az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen a munkaerő, hanem fizetnek is rendesen, meg jól is érzi magát az ember ott.

Viszont, ők egy kisebbség.

A multik többsége pofátlan, szeretnek izmozni a bérigények kapcsán.A magyar menedzserek, akik a költségeket kezelik talpnyalók, gyakran rosszindulatúak és a prémium miatt spórolnak.



Többen azt gondolják, hogy akinek több munkahelye volt fiatalon, az biztos nem állta meg a helyét.

A valóság az, hogy ha a cég nem tudja motiválni az embert, nem fizet eleget, nincs fejlődési lehetőség, akkor érv sincsen a munkahelyváltás ellen.

Nálam ez 2-3 évente volt.


2019. ápr. 27. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja, hogy baj?
2019. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

"A valóság az, hogy ha a cég nem tudja motiválni az embert, nem fizet eleget, nincs fejlődési lehetőség, akkor érv sincsen a munkahelyváltás ellen.


Nálam ez 2-3 évente volt."


Na ez a gond! A cégek 99%-a nem 2-3 évre keres embert!

Ilyen emberbe nem érdemes befektetni és bármit tervezni vele.

2019. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2,


ha ambiciózus ember vagy, akkor nem maradsz olyan helyen, ahol nem tudsz fejlődni.


Ezt a cégek is tudják.Ha meglátják,hogy 10 évet dolgozol ugyanabban a pozícióban, azt gondolják, nem vagy ambiciózus, nem akarsz fejlődni, nem akarsz tanulni.

2019. ápr. 27. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

De 2-3 év alatt mit akarsz fejlődni?

Vagy gondolod, hogy ma bejössz, és 2 év múlva kineveznek valami komoly pozícióra? Mégis, mit tudnál mutatni 2-3 év alatt, nagyvállalati munkakörben?


Na mindegy, majd rájössz!

2019. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Míg nem olvastam az utolsó mondatot, azt hittem az utóbbi 2 évben volt 5 munkahelyed.

Szerintem a 2-3 évente váltás egyáltalán nem vész, az első kb. 5 alkalommal meg főleg nem.

De jobb lenne valami HR-es válaszát megvárni, én nem vagyok az.

2019. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Teljesen standard szinte minden normális multinál, hogy 2-3 évnél többet senki nem ül egy munkakörben.

Ahogy az is, hogy 2-3 évente aki nem kap előlépési lehetőséget az helyet vált.

2019. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de 30 alatt 2-3 évenként munkát váltani HR-es szemmel sem gáz. Érthető, hogy ki akarod próbálni magad több helyen és pozícióban. Az Y és Z generációsoknak amúgy is 15-20 munkahelyük lesz mire nyugdíjba mennek.
2019. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ma már nem olyan időket élünk, amikor az első munkahelyről még nyugdíjba is megyünk és a munkahely váltásnak pedig sokféle oka lehet, még egyazon ember estén is.
2019. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván senki nem akar olyan munkatársat, aki 2-3 év múlva lelép, de a multivalóság az, hogy az emberek fele ilyen. Szóval annyira nem lehet válogatni. Egy ember betanítása komplex szellemi munkára legalább 6 hónap és talán 1 év után kezdi el kitermelni az árát.
2019. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem gáz. Egyértelmű, hogy ha valami másik cégnél fizetnek 15%-al többet akkor átmegy az ember.
2019. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!