Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért háborognak sokan a...

Miért háborognak sokan a magas lakásárak miatt ahelyett, hogy kihasználnák a munkaerőoiac jelenlegi helyzetét?

Figyelt kérdés
A lakáspiacon sokszor mondják, hogy alkalmazkodni kell a helyzethez. Ezt a munkaerőpiacon is meg lehet tenni. Tekintve, hogy munkaerőhiány van, nem kell annyit dolgozni, főleg nem minőségi munkát végezni. Úgysem tudnak mit csinálni, mint ahogy mi sem a magas lakásárakkal. Alkalmazkodás és máris jobb a világkép.
2019. máj. 1. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem ismernek téged, aki merőben új perspektívába helyezi az emberi létezést a bölcsessége által.

Köszönjük, mester, mostantól minden más lesz.

2019. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Attól mert munkaeröhiány van, még teljeeíteni kell. Ha nem, repülsz. Hiany esetèn sincs szüksèg lumpenekre, akik nem dolgoznak munkaidöben
2019. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 : Bocsánat, nem úgy értettem, hogy egész nap csak üldögélni kell...
2019. máj. 1. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem érzem ezt az állítólagos munkaerőhiányt, már több, mint fél éve keresek munkát. Most azt látom, hogy elfogytak az álláshirdetések, az utóbbi 2 hétben már nem tudtam hova beadni a jelentkezésem. Pedig van végzettségem, munkatapasztalatom, szeretnék dolgozni, mégsincs hol.
2019. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
4-es! Biztos hogy dolgozni is akarsz? Gondolom túl sokat válogatsz, ezért nem kapsz melót.
2019. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
3: Akkor mire gondolsz?
2019. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
5: Nem válogatok, már nem csak végzettségemnek, és munkatapasztalatomnak megfelelő állásra jelentkezem. Ha pl eladónak jelenkezem vagy valami egyéb könnyű fizikai munkára, akkor vagy se perc alatt jön az elutasító e-mail vagy egyáltalán nem reagálnak.
2019. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Azt mondjuk nem értem, hogy a szarul végzett munkától hogy lesz lakásom. Vagy ez ilyen nekem szar le legalább mindenkinek szar hozzáállás?
2019. máj. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

1. Nincs munkaerőhiány.

Egyes szakterületeken igen, de pl. mérnök, orvos meg jó szakmunkás mindig is hiánycikk volt.

2. Azért mert nem kell annyit dolgozni, hogy tudom megvenni a drágább lakást?

Amúgy meg a cégek kénytelenek kicsit emelni a béreket, nyilván, mert minimálbérért lassan nem kapnak embert. De a lakáspiac árainak növekedése jóval magasabb, mint a bérek emelkedése.

PL 40 éve kerestek az emberek nettó 5.000 Ft-ot, és 80.000 Ft volt egy lakás. A havi kereseted 16-szorosa. Emlékszem a szüleim vettek fel lakáshitelt, kb. 4 évig nyomorogtunk,kifizettek mindent, aztán elvoltunk.

Most 40 milla egy lakás, és az átlagkereset kb. 200k. Ez 200-szorosa a havi fizetésednek. Felveszel 20 évre kölcsönt, de 20 évig nyomorogni? Gyakorlatilag az ember egész életében csak spórol.

2019. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elerkezunk oda, hogy lassan mar nem eri meg dolgozni. :)
2019. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!