Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány évesen sikerült először...

Hány évesen sikerült először elérnetek az 1 milliós egyenleget? Utána már könnyebben jött a többi (millió)?

Figyelt kérdés
2019. máj. 12. 08:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%

20 évesen. Szoftverfejlesztő programozó mérnökként már első hónapban megkaptam ennyit, mert csak én tudtam ezt a munkát kellő felelősséggel elvégezni a piacvezető cégnél. Fél év múlva csoportvezető lettem. Tehát nekem nem jött nehezen a többi millám sem.

De ha nem IT területen dolgozol akkor felejtsd el azt hogy rövid időn belül hízik majd a bankszámlád.

2019. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem kb 5 hétig tartott 20 millió összegyűjtése kedves utolsó, pedig nem IT-s vagyok... A bank adta és 5 hétig tartott a bírálat
2019. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Azt mondjuk nem tudom, hogy raknak félre a válaszadók havi 100ezret.

Ja, de. Otthon laknak a szülőknél.

2019. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Azt mondjuk nem tudom, hogy raknak félre a válaszadók havi 100ezret.


Ja, de. Otthon laknak a szülőknél."


2010-ben netto 250k volt a fizum kezdokent. 50k-ert bereltem lakast a belvarosban, rezsivel is max 70k volt. Szamolj.

2019. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én sem lakók otthon, mégis bőven félrerakok 100.000-et. ne magadból indulj ki. Bolt hogy 120ezret kerestem, a felét minimum felreraktam pedig albérletet is fizettem.
2019. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé rossz kérdés! Hiszen régen más arányban kerestek az emberek, más értékbe volt minden. (infláció)

Mikor én fiatal voltam, azaz pályakezdő (1989-90) az átlagkereset nettó 6-9 ezer forint volt. (1987-ben vezették be a személyi jövedelemadót) Első álláskeresésemnél 5600-as ajánlatot kaptam, ahol diák voltam, másik helyen, ami nekem jobban is tetszett a kedvezőbb körülmények miatt, nettó 7200 forinttal vettek fel.

Tehát, mikor értem el az első 1 milliót a számlámon? Ja, még bankszámlám sem volt akkoriban, kézhez kaptuk a fizetést! Első bankszámlám kb. 1995-ben lett. Átlagosan 25-30 ezer megtakarítási összegek voltak rajta.

Egy millió azaz 1 millió forint szerintem, nagyjából 2003-2004 körül volt első alkalommal a számlámon. Persze, úgy, hogy összeadódott a megtakarításom és a túlórákkal megspékelt havi fizetésem. Magyarán, ez hamar vissza is esett, majd oda vissza ingázott, a fizetéstől, kiadásoktól függően.

Ezt az álomhatárt elérve, nem változott a pénzem gyarapodásának sebessége, ereje. Munkával kerestem meg minden fillért, tehát nem forgattam a pénzemet akkoriban. Hiszen ez már akkor sem volt kimagaslóan nagy összeg. Üzlethez, befektetéshez kevés lett volna. (már akkor is) A piros 13-asra sem tettem fel soha egy fillért sem. A legvadabb szerencsejáték próbálkozásom a heti egy lottó volt. :)

Mikor felnőtten, négy gyerekkel örököltünk ingatlant, a sajátunkon felül, az kicsit segített az anyagi helyzetünkön. A bérbeadás fedezi a havi rezsinket. Evvel nagyjából ott vagyunk, azon a szinten, mit egy átlagos nyugati állampolgár a havi fizetésével. Azaz, élelmiszeren és rezsin kívül néha jut ruhára, szórakozásra (mozi, olcsóbb színház, koncert) havonta egyszer, évente egy hét nyaralásra a Balatonon.

Egy millió félretett pénzük most sincs a számlánkon!!! :-( Pedig manapság egyáltalán nem nagy összeg. (hiszen a fidesz kormány szerint 355 ezer forint a bruttó átlagkereset idén)

47F

2019. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!