Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erdésznek érdemes elmenni?

Erdésznek érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, érettségim van csak. Eddig itt-ott dolgoztam. Nagyon szeretnék erdőben dolgozni, de hallottam, hogy nagyon nehéz munkát találni, elhelyezkedni. De ez az irány érdekel, nem szeretnék egy irodában, vagy egy gyárban rohadni, sok ember között. 22/f
2019. máj. 21. 00:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Dolgoztam pár napot erdőben, nekem szép élmény volt. Szabadidőm nagy részében is az erdőben vagyok.
2019. máj. 21. 00:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Erdész szakmunkásnak vagy erdész mérnöknek? Nem mindegy. Bakancsos erdészként friss pályakezdőként olyan sok mindent nem lehet csinálni - az többnyire fizikai munka, s igen gyengén fizet. Előremenetel ebben az esetben kb. három féle lehet:

1) ha ahol dolgozol fakitermelésben is érdekelt megcsináltatja veled a munkaadód a motorfűrész- vagy gépkezelőit akkor nyilván ezen a vonalon lehet elindulni. Tekintve, hogy az erdőállomány itthon elég stabilan növekszik és a zöldek is imádják az erdősítést, ezt elég biztos jövő - nem fognak kirúgni, ha jön egy válság.

2) ha meg inkább az erdővédelmi rész érdekel, akkor erdő-/mező-/halőri képzettségeket lehet szerezni, de a környezetvédelmi létrán ennél diploma nélkül nem lehet feljebb jutni.

3) a vadgazdálkodásban lehet még alkalmazásba állni, de ez olyan vagy szereted vagy utálod terület. A lőfegyver vizsga megszerzése után viszont könnyen lehet ugrani erről a területről pl. vagyonőri pályára.

Az erdőmérnöki pálya meg arról szól, hogy azt a sok hülyét aki az előbbi 3 pontban tagolt munkákat végzi koordináld lényegesen több pénzért.

2019. máj. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"de hallottam, hogy nagyon nehéz munkát találni, elhelyezkedni."

Nem is gondolnád hogy csak elhatározás kérdése: Például méhész leszel. Persze kaptárakat inkább tisztásokra és erdő szélére szoktak telepíteni. De méhész ismerősömnek sok kaptára van erdőkben is. Én is azért dolgoztam nála hogy megtanuljam. És jobb élete van mint egy alkalmazott erdésznek. Senki sem szabályozza be az életét. Míg egy alkalmazott azért nem akkor szokott kelni amikor felébred és megunta a fekvést. Az éves bevétele is jóval több mint egy erdésznek. Tudom mert épp erdész haverjával beszélgettek erről.

Továbbá telepíthetsz magánerdőt is. Tüzi- vagy épületfa termelési célból. Aki szereti az erdőt és a természetet, annak szórakozás.

Az ismerősöm halastavat is készített, hústermelési célból, igaz hogy csak a családnak és haveri körének.

2019. máj. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hm. Erre látod nem gondoltam, utolsó. 👍😁
2019. máj. 21. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!