Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az EUdiákok-ról kinek mi a...

Az EUdiákok-ról kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a kézhez kapott bérről sokat levonnak, milyenek a munkáltatók stb.

2019. máj. 31. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

diákmunkások adózásáról


"A munkáltató az általános szabályok szerint köteles levonni és megfizetni a személyi jövedelemadó-előleget. Az összevont adóalap után fizetendő adó mértéke 16 százalék."

2019. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt helyesbíteném, 15% az szja.

Diákszövetkezetnél alap esetben 15% szja előleget vonnak le, szövetkezetenként lehet még némi levonás, ezek általában 1-2%-ok maximum. (pl Meló-diáknál havi 500 Ft működési hozzájárulás van, talán a műisznél van 1% biztosítás)

Amúgy nyugodtan hívd fel őket és kérdezd meg.

2019. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem neked, a 15% szjan kívül havi 250 Ft levonás van biztosításra.

Minden diákunk (2012. július 1-től) Kötelező baleset- és felelősség biztosításban részesül a Generali Providencia Biztosító ZRt-vel kötött szerződésünk értelmében. A biztosítás azokra a napokra érvényes, amikor munkát végzel. Ennek a díja egységesen minden diák számára havonta 250 Ft, függetlenül a ledolgozott órák számától. Ez az összeg a havi fizetésedből kerül levonásra. (Természetesen abban a hónapban, amikor nem dolgozol az Eu-Diákoknál, nincs biztosítási díjad.)

2019. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15% szja-t minden szovetkezetnel levonnak, illetve mindegyiknel van valamennyi hozzajarulas, ez valtozo, par ezer forint.

A munkaltatok nem a szovetkezettol fuggnek, viszont az Eudiakoknal dolgozo hr-esek (vagy mik) szeretnek telefonon zaklatni, munkakat radtukmalni. Ez nekem sosem volt szimpatikus, ha munkat akarok vallalni, akkor majd en jelentkezem arra, ami nekem tetszik.

2019. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Két évig dolgoztam rajtuk keresztül, nagyon korrektek és megbízhatóak, mind a koordinátorok, mind az ügyfélszolgálatos lányok a pultban. De tényleg, én ilyen rendes, megbízható és gyors diákszövetkezettel azelőtt sosem dolgoztam, pedig előtte tagja voltam az összes nagyobb szövinek (Meló-Diák, Multi Job, Fürge Diák). Mint írták előttem, a havi béredből csak 250 ft-ot vonnak le balesetbiztosítási díjként, szövetkezeti hozzájárulást ők nem vonnak (megjegyzés: a Fürge Diák a nettó béred 1,5%-át vonja szövetkezeti hozzájárulásként).


A kifizetés az minden hónap 8.-a és 18.-a között zajlik. De általában 15.-ig bezárólag kifizetnek (vígaszul: rengeteg szövetkezet kitolja a kifizetést 15.-ig:).


Én tényleg csak ajánlani tudom őket, mivel tényleg a legjobb diákszövetkezetről beszélünk:)

2019. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!