Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mi a tapasztalata az...

Kinek mi a tapasztalata az euDiákok iskolaszövetkezettel kapcsolatban? Én a H&M ben dolgozom és bőven hónap közepén kapok fizetést.

Figyelt kérdés
Már rég óta dolgozom a H&M-ben elég rendszeresen! Sajnos 17.e környékén kapok fizetést, de van hogy addigra sem érkezik meg az utalás. Másoknak is van vele problémájuk? Már voltam bent ez ügyben érdeklődni, és azt mondták hogy a H&M es diákok kapnak a legkésőbb fizetést, mert a cég utal későn. De az üzletben azt mondták ők mindig időben utalnak.

2014. nov. 17. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a mérvadó, ami a szerződésedben van. Én most azt találtam, hogy az euDiákoknál 18-ig van bérfizetés, valószínűleg ezt írják a szerződésekbe is. Az tök mindegy, hogy ki kinek mikor utal, azok a munkáltatód belső ügyei.
2014. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elso valaszadonak igaza van. En dm-ben dolgozuk rajtuk keresztul, es en is valahogy ugy kapok fizut.

Nekem a dm-ben mondtak, hogy ho vegen mar minden jelenletit le adnak, az hogy ez a szar szovetkezet igy fizet az nem a h&m hibaja...


Elso kommentelonek egy megjegyzes: rendes szerzodes nincs, csak eudiakos, de dm-es vagy h&m-es nincs. Nincs benne a fizetesem, a brutto netto a fizetesi hatarido.. semmi.

2015. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a rendes szerződés. Ti nem vagytok szerződéses viszonyban a H&M-mel vagy a DM-mel, az euDiákok a munkáltató.


Az, hogy nincs a szerződésben fizetés, önmagában még nem probléma, mivel iskolaszövetkezeti foglalkoztatás esetén elég azt az eseti megállapodásban rögzíteni. Ha ilyen nincs, akkor viszont az szabálytalan, nem is végezhetnél munkát.


Ha sehol nincs a szerződésben leírva a fizetés napja, akkor az a Munka Törvénykönyve szerint következő hónap 10-e. Vagyis ha addig nem kapsz fizetést, akkor az megint csak szabálytalan.

2015. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!