Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a fizikus...

Mi a véleményetek a fizikus kutatói pályáról?

Figyelt kérdés

Elméleti vagy kísérleti a jobban élvezhető? Melyikkel lehet nagy dolgokat felfedezni?


Gondolom h kísérletivel könnyebb vmi ujat találni, viszont a kísérleteket általában utálom.


Gondolatok?



2019. jún. 2. 22:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
A CERN-ben mindig van felvétel, és mivel uniós pénzből tartják fenn, kvóta van, kötelező felvenni bizonyos számú embert minden országból. Nem hiszem, hogy olyan szar a fizetés, ha csak takarítónak mész, akkor is millió körüli.
2019. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
50%
Miért az ELTE a legjobb választás, mikor Szegeden van az ELI?
2019. jún. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
24%

"amugy pedig nem szándákozom gyorskajáldában dolgozni, köszönöm :)"


Ez miből jött? Volt egy törölt válasz amiről lemaradtam?

2019. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
5. Válasz
2019. jún. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló eljátszotta hogy sajtburgert rendel, hatalmas humorzsák komolyan
2019. jún. 2. 23:54
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

Akkor rendben van, értem. Csak kezdtem félni, hogy valaki az általam leírtakkal nem ért egyet, vagy nem érti azt.


"Miért az ELTE a legjobb választás, mikor Szegeden van az ELI?"


Ez nem tudom, nekem szólt -e. Ha igen, akkor csak arra tudok hivatkozni, amit írtam korábban, az ELTE és a BME mellett említettem a szegedi képzést is. Nem véletlen, hanem az ottani lézerfizikai dolgok miatt.

2019. jún. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
Ja, az 5.válaszoló pedig egyértelműen komolytalan. Én a #7-es voltam.
2019. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Csak úgy általánosságban kérdeztem, mert tudom hogy nemrég épült, oda gondolom sok ott tanult diákot felvehetnek később dolgozni
2019. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Fizikusok általában elég jól megélnek akkor is, ha végül nem a szakmájukban helyezkednek el, mivel elég okos emberek. Keresik őket pénzügyi területen, tőzsdei modellek felállításához is jól értenek, de gondolom, van még sok terület, ahol sikeresek, főleg ahol modelleket kell alkotni.


Úgyhogy a hamburgerező kolléga ezzel eléggé melléfogott.

2019. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Tudjátok nem csak állami szféra létezik a kutatói életben.


Persze, az állam az halálbiztos, hisz nem valószínű hogy becsődöl. De cserébe baromi keveset fizet (bértáblán ki lehet keresni, egyetemi tanár aki kutatómunkát végez gyakran nem éri el a 200 ezret se).


Viszont ott van még a cégek versenyszférája.


Megmondom őszintén, fogalmam sincs hogy fizikust hova keresnek (a fogalmam sincs túlzás, de csak tippelni tudnék, max sejtem).


Kutatásnak is két fajtája van:


Alap kutatás és alkalmazott kutatás.


Alapkutatásnál olyasmiket kutatsz, amik nem egy-egykonkrét gyakorlati problémára megoldás, hanem a természet átfogóbb megértését szolgálja. Például a gravitációs hullámok teljesen ilyenek. A következő 100 évben nagyon valószínű hogy semmilyen gyakorlati haszna nem lesz, de legalább megismertük a természet egy újabb szegletét.

Ritka az alapkutatásoknál a 10 éven belül felhasználásra kerülő felfedezés, jellemzően még többet is porosodik a fiókban néhány leírt természeti jelenség, mire felhasználják valamire.

Azonban van kivétel.

Tökéletes példa alapkutatás és gyakorlati felhasználás kérdésére a röntgensugárzás. 1895-ben fedezte fel ezt a fajta sugárzást Röntgen, és 1896-ban már felhasználták klinikai környezetben képalkotási eljárásként.


Felfedezéstől függ mennyire lesz gyorsan profitáló.

Jó tanács: Bármi aminek köze van az egészségügyhöz és az energia termeléshez, az tuti befutó.


Aztán van az alkalmazott kutatás, ami egy konkrét problémára keres választ, megoldást.


Hogyan lehetne XY akkumulátort hatékonyabbá tenni?


Hogyan tudnánk egy vezetőben csökkenteni az ellenállást?


Hogyan tudnánk aerodinamikusabbá tenni egy járművet?


És a többi..És akkor csak arra az egy kérdésre kerestek megoldást. Behatároltabb, így nincs akkora kutatói szabadság, de ezt jellemzően nagy cégek engedhetik meg maguknak. Nagy cégeknél pedig nagy pénzek vannak.


Gondolom az összes neves autógyártó cég végez sok fajta kutatást, ahol szükség van fizikusokra.


Ugyanezt el tudom képzelni még mondjuk napelemeket, vagy akkumulátorokat gyártó-fejlesztő cégekről is.


Kutatónak pedig külföldön a helye. Magyarországon le van nézve mindenki. Ha pénzt és emberi bánásmódot vársz, ami egy normális társadalomban nem lenne extra elvárás, akkor tanulj meg 1 de ha biztosra mész 2 világnyelvet (msc diplomához úgyis 2 nyelv kell), és irány külföld.

2019. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!