Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műszaki földtudománnyi diplomá...

Műszaki földtudománnyi diplomával (BSc), illetve bánya és geotechnikai mérnöki MSc-vel mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni itthon, vagy akár külföldön?

Figyelt kérdés

2019. jún. 4. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, aki ilyen végzett, most bakter a MÁVnál.
2019. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szakmában akarsz elhelyezkedni? Mert ha igen, akkor felkötheted a gatyádat, szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy nomrális munkát találsz így.

Ha bármilyen meló jó, akkor viszont nagyon könnyű elhelyezkedni.

2019. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még 17 vagyok...

Csak gondoltam rá, hogy ezt tanulnám majd, mert amúgy érdekelne.

De ha tényleg nagyon nehéz szakmán belül elhelyezkedni, akkor inkább leteszek róla...


Viszont amúgy van belőle duális képzés is, nem tudom, hogy amikor nekem lesz aktuális, akkor még mindig lesz e, illetve hogy mennyire nehéz rá bekerülni... De azért viszonylag sok cég partner benne, ebből én azt gondolnám, hogy nem olyan rossz a helyzet.


Vagy erre van más magyarázat?

2019. jún. 4. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Felejtsd el lófütty az egész. Én Geográfus vagyok, de a geológusok geodéták stb-seknek is jó szär. Semmire nem lehet menni vele, van 1-2 beprotezsált állami céges de kb ennyi.
2019. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Itthon mininális, esetleg a BSc-vel, vagy 2 nyelvvel talán, az országban, a fővárosban. A bányával pedig csakis külföldön, szintén pár nyelvismerettel. Szerintem az egyetlen az olaj és gázmérnöki, ezzel talán az országban és nyelvekkel igen, külföldön biztosan.
2019. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok nem tudom a "vérpistik" miért pontoztak le, de akkor is ez az igazság. Gográfus BSc-m van, sima ügy volt munkát találni, DE NEM a "szakmámban".

Feletsd el az egész földrajzos irányzatot, csak elpazarolnál vele 5+ évet az életedből. Én a mai napig bánom, hogy megcsináltam, az első félév után ott kellett volna hagynom a p***ába.

2019. jún. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De akkor, ha annyira nem lehet elhelyezkedni vele, miért hírdet csak a Miskolci egyetemnél duális képzés keretein belül már egy csomó cég állást a műszaki földtudományi alapképzésben résztvevő nappali hallgatók számára?


Például:


BASALT-KÖZÉPKŐ KŐBÁNYÁK KORLTÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG



CHINOIN GYÓGYSZER-ÉS VEGYÉSZETI TERMÉKEK GYÁRA ZÁRTKÖRŰEN MŰKÖDŐ RT.


COLAS ÉSZAKKŐ BÁNYÁSZATI KORLTÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG


KÖKA KŐ- ÉS KAVICSBÁNYÁSZATI KORLTÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG


LASSELSBERGER HUNGÁRIA TERMELŐ ÉS KERESKEDELMI KORLTÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG


De van több is, plusz gondolom más egyetemnél is van duális...

2019. jún. 5. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire akarsz, menj oda.
2019. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy "ennyire"?

Egyelőre csak tájékozódom...

Ha olyan rossz döntés valóban, s tényleg nem nagyon lehet elhelyezkedni vele később, akkor erre is biztosan van logikus magyarázat.


Az a baj, hogy a későbbiekben viszont engem kifejezetten a bánya és geotechnikai mérnöki érdekelne, lehetőleg itthon, de ha muszáj, akkor mennék külföldre is...


Az olajmérnöki, amivel külföldön elég jól el lehet helyezkedni, az kifejezetten érdektelen számomra.


Viszont a bánya és geotechnikai mérnökinél a "vád", hogy (amit amúgy több kérdésnél is olvastam) protekcióval lehet leginkább elhelyezkedni, az végülis elég hihető... Szomorú. :/

2019. jún. 5. 16:05
 10/12 anonim ***** válasza:
kizártnak tartom a protkót a bányánál, hiszen az utánképzés kevésbé valószínű. Olyan erős a matekképzés, mintha matematikusokat képeznének... Hogy miért hirdetnek duálisat? Kitudja, ezt csak a cég tudja...
2019. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!