Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már valaki ilyen helyzetb...

Volt már valaki ilyen helyzetben (totálisan pályakezdő)?

Figyelt kérdés

Helyzetem:

tényleg totálisan pályakezdő vagyok, még diákmunkán sem voltam... most tettem le nemrég egy okjt (vállalkozási és bérügyintéző).


Hogy találtatok munkát magatoknak (akik ilyen helyzetbe voltak) főként borsodiak! Milyen volt az önéletrajzotok, hogy írtátok a kísérőlevelet?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2019. jún. 7. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Helló!


Ismerős helyzet :D Én se végeztem diákmunkát tanuló éveimbe. Igazából még mindig pályakezdő vagyok. Mondjuk úgy, hogy 21 évesen léptem be elsőként a munka világába, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Pofonokat nyilván kaptam kezdőként itt is, meg ott is. Sok csalódás volt eddig, szakmáimba nem tudtam igazán érvényesülni, szintén OKJ.


1) Egyrészt nem tanítják meg az embert normálisan egy adott munkára és pár nap alatt csodát várnak el egy totálisan kezdőtől.


2) Másodszor, pályakezdőként rohadt nehéz érvényesülni, ha nem jó munkahelyet választ az ember, mert akkor is csak hajtják, meg hülyének nézik és próbaidő alatt elküldik a p***ába.


3) Sok helyre tapasztalat kell, ami elég irreális, mert honnan szerezzen egy kezdő tapasztalatot, ha nem veszik fel sehová?


4) Itt manapság csak vállalkozni érdemes szinte, mert alkalmazottként, főleg kezdőként szívás az egész.


Igazából pályakezdőként nem kell egy extrém önéletrajz, csak vázlatosan felírni az adataidat először is, ugye név, születési év, elérhetőség stb.

Aztán beírod, hogy tapasztalat pályakezdő. Ha még nem dolgoztál semmit akkor munkatapasztalatot nyilván nem írsz bele.

Ezt követően jön rá az iskolai végzettség felsorolod hova jártál, mit tanultál.

Ha van jogsid beírod azt is, előny lehet, vagy nyelv ismeret stb.

Még beleírhatod hogy milyen szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezel és ennyi.

Végére még írsz magadról néhány tulajdonságot, meg beírod a hobbid, érdeklődésedet, hogy pl: segítőkész személyiség, empatikus, stb.

Szabadidő/természetjárás, kerékpározás stb...


Motivációs levél pedig az amit még említettél, igazából az nem kell mindenhová, csak ahol külön kérik.


Tisztelt XY cég!


(Itt magadról írsz bővebben kicsit, hogy lássák miért érdemes téged alkalmazniuk...)


Üdvözlettel: XY

Dátum stb...


Szépen wordbe megszerkesztve persze.


Munkát pedig, vagy személyesen bevittem az önéletrajzot egy adott céghez, vagy neten jelentkeztem emailbe küldtem önéletrajzot, vagy ha van telefonszám felhívtam őket.

Igazából ennyi a menete, vagy ha szerencsés vagy ismeretségi körből valaki betesz egy protekciós állásra.

2019. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Pályakezdőnek a legnehezebb ezzel a szakmával elhelyezkedni. Tudod milyen sok törvénynek, előírásnak kell megfelelni. Ha nem jól számfejtesz abból komoly büntetések is lehetnek. Ezért sokan nem szeretnek pályakezdőt alkalmazni.

Mindenképp nagyvállalatnál jelentkezz, ott esélyes, hogy rendesen meg tudnak tanítani. Ha egy kis cég fel is venne, akkor félő, hogy csak bedobnának a mélyvízbe és hamar elhasalnál.

Merre felé laksz borsodban? Tiszaújváros szóba jöhet?

2019. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!