Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Festő vagyok, hogy lesz így...

Festő vagyok, hogy lesz így nyugdíjam?

Figyelt kérdés
Röviden vázolom a történetem: 23 éves vagyok, festőként dolgozom mert ez a szakmám és szeretem csinálni. Eddig még csak megkeresés alapján dolgoztam, párszor hirdettem is magam. Tehát nem egy cégnél dolgozom, saját magam csinálgattam eddig főként ismerősöknek vagy akik épp megkerestek mert tudták hogy fiatal létemre jól dolgozom. Eddig ugye hobbimra, utazgatásra, stb gyűjtöttem a pénzt, tehát nem vittem túlzásba a melót. Most jutottam el odáig, hogy komolyabban kéne dolgozni és szedni a pénzt rendesen, hiszen a nyáron megnősülök és már szüleim az unokákat várják. Nem tudom hogy megérné-e egy céghez szerződnöm, hisz jobb szerettem a magam ura lenni. De ez így hosszú távon nem hiszem hogy jó lesz, hisz nem vagyok bejelentve, ezáltal nem lesz nyugdíjam se. Ebben kérném segítségüket, tanácsukat hogy oldhatnám meg hogy tisztán dolgozhassak akárkinek, és nyugdíjam is legyen. (igen tudom hogy ki tudja lesz-e nyugdíj amikor elérem azt a kort, de inkább biztosra mennék) Az ítélkezést, kötözködést kérem mellőzni. Emberi módon kértem tanácsot, a kedves válaszadóktól is elvárnám a normális válaszokat!
2019. jún. 9. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
A nyugdíj nem attól függ, hogy hol dolgozol, hanem hogy mennyit fizetsz be a közösbe. Magyarul ha nem feketén dolgozol, hanem vállalkozóként rendesen fizetsz adót, akkor rendben leszek.
2019. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Vagy alkalmazott leszel, akkor a cég fizeti a társadalombiztosításodat (ezek szerint most nincs eü. biztosításod?), adóelőlegedet és a nyugdíjjárulékodat, vagy vállalkozó leszel, és akkor magadnak kell mindezeket fizetned, a legegyszerűbb az ún, KATA, amikor havi 50 ezerben minden benne van.
2019. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Lègy egyèni vállalkozó költsègelszámolással, adj számlát, fizess adót.

Vagy lègy Katás ha jobban megèri, de tègy fèlre folyamatosan kifejezetten erre.

Alkalmazottnak ne menj, ha van munkád, akkor csak a főnök hasznát termelnèd ki pluszban, nem a nyugdíjadat.

2019. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A nyugdij nem biztos. Ne arra alapozz.


Foleg, hogy masnak hajtanad azt a nyereseget, amit ha felretennel, onkentes nyugdijpenztarba, akkor jobban elnel nyugdijas korodra.


Ha viszont neked jobban bejon ez a magam ura vagyok elet, akkor a csaladalapitast is merlegelned kell.


Alkalmazottkent, egy fokkal biztosabb az elet. Kiszamithatobb, nyugisabb.


Vallalkozokent meg te is tudod.

2019. jún. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%
A szobafestő kemény meló. Egyáltalán nem biztos, hogy megéred a nyugdíjkorhatárt. Nem riogatás, tapasztalat.
2019. jún. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
váltsd ki a vállalkozóit, hosszú távon ez így nem fog menni
2019. jún. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a munkaviszonyosoknak jár nyugdíj.


Ha, mint vállalkozó fizeted a hozzá kötődő járulékot, akkkor Neked is lesz szolgálati időd, és nyugellátásod majd egyszer (ha addig meg nem szünteti az állam).

2019. jún. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Estedben a szolgálati idő lehet érdekes, bár mire odáig eljutsz nem lesz nyugdíj. Máshonnan kellene megközelíteni, feketén akkor éri meg melózni, ha legalább 50%-al jobban keresel, mintha hivatalosan tennéd.
2019. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is váltsd ki a vállalkozóit, de előtte beszélj egy könyvelővel és beszéljétek át, hogy mi-mivel jár!


Azután számlaképesen már több melód lehet, hivatalosan is hirdetheted magad stb. Nem kell aggódnod a lebukástól, és a TB-d is rendezve lesz, nyugodtan alapíthatsz rá családot is!


Alkalmazottként nem fogsz tudni előbbre jutni és a nyugdíj miatt sem kéne aggódnod....


Én ismerek több szobafestőt, akik nagyon jól megélnek önállóan és ha szépen dolgozol, ügyes vagy, akkor neked is mindig lesz munkád és később a családodnak is összekaparhatsz valami vállalkozásra valót (pl. az egyik szobafestő már boltot nyitott a feleségének, így a korábban munkanélküli nőnek is lett vállalkozása)!


Ha netán nem jön be, akkor vissza is adhatod a vállalkozóit és még mindig elmehetsz alkalmazottnak, szóval vesztenivalód nincs, nyerni viszont csak vállalkozóként van esélyed. Persze, semmit nem adnak ingyen.... Nyilván nem egy nyugis dolog a vállalkozás, de aki nem kockáztat, az nem is nyerhet és élete végéig ott ülhet a langyos xarban, ahol be sem jelenti a főnök stb.


Szerintem próbáld meg!


Nagyon szerencsés vagy, hogy szereted a szakmádat és ezért minden esélyed megvan egy sikeres vállalkozáshoz, mert ez az alap !


Sok sikert! :)

2019. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. A többség a vállalkozásra bíztat. Utána néztem, hogy ezzel a KATA adózással havi 75 ezer forintot kell leadnom. Ezzel rendben is lennék, a többi pénz mehet zsebre? Vagy valami mást is kell fizetni?
2019. jún. 10. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!