Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Mennyi egy kezdő gépészmérnök fizetése?

Közel egy éve dolgozok mint gépészmérnök és most szeretnék munkahelyet váltani. A fizetésigényre mennyit lehet mondani? 300.000Ft reális összeg lenne?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, mérnök, gépészmérnök

jún. 10. 14:52  Privát üzenet  

A válaszok
Ennyi infobol nem lehet megmondani. Mennyit kerestél előtte? Milyen területen? Nyelvtudas? Budapest vagy vidék?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 10. 15:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vidéken van. A jelenlegi fizu majdnem eléri a kérdéses összeget. A pályázott állással kapcsolatban elég jó tapasztalataim vannak még a gyakornoki évekről, illetve sulis képzésekről.A hirdetésben szereplő elvárásoknak megfelelek azt leszámítva hogy angolul tudok és nem németül de ez nem is követelmény csak előny.

# 2/6Időpont jún. 10. 15:56 Privát üzenet

Engem nem szokott érdekelni, hogy mi a reális a cég számára, a jelenlegi fizetésem plusz 20 százalékot szoktam kérni. Kevesebbért nem éri meg váltani. (Feltéve, hogy alapvetően nem szenvedek az aktuális állásomban, csak ez vagy az bosszant/lehetne jobb.)

Amúgy nem írtad azt sem, h a 300br vagy nettó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 10. 16:01 Privát üzenet

Bruttó 530-at mondj.Ennek a nettója 350.

Ha a jelenlegi fizetésed csak egy kicsivel marad el a nettó 3-tól és te nettó 3-at kérnék, azért nem igazán érdemes váltani.

Ellenben a nettó 350, egy masszívabb változás lenne.

Igazából, engem sem szokott érdekelni,hogy mi reális a cégnek és mi nem.Megmondom az összeget,ha nem tetszik nekik, nem érdekel, nem engedek belőle.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 10. 16:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. Azt el is felejtettem, hogy nettó összegről van szó. Azért vagyok kicsit félénkebb mert még pályakezdőnek számítok és nem tudom, hogy így mennyire lehet ilyen összegekkel dobálózni. A jelenlegi melóhelyen kérdés nélkül megadták azt az igényt amit mondtam (300 alatt egy kicsivel). Szerintetek az előző válaszomban eírt dolgokkal merjek/érdemes ilyen fizetést elérni?

# 5/6Időpont jún. 10. 20:23 Privát üzenet
Ennyire nem kell félénknek lenni, nyugodtan fizessék meg a szakértelmed. De nem értem tényleg, hogy érted, hogy érdemes-e több pénzért dolgozni. Ha érdekel a pénz, mint kb. mindenkit ebben a világban akkor érdemes, ha magasról teszel rá akkor nem érdemes.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 11. 21:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Budapesten gépészmérnökként mennyit lehet keresni? (Bosch, KB, illetve kisebb cégek esetén) Érdekel a kezdő fizetés és pár éves tapasztalattal is egyaránt
Kezdő gépészmérnökként Junior engineer mérnöki pozíciót pályázzak meg, vagy főállású pozíciót?
Milyen kezdő gépészmérnöki bérekkel találkoztatok?
Pesti Boschban tényleg új részleg nyílik, amely 3000 főnek nyit új munkahelyet?
Kecskeméten mennyit keres egy kezdő gépészmérnök?
Borsodchemben, akinek van ismerőse, mennyit keres egy kezdő vagy 2-3 éve a pályán lévő vegyészmérnök, villamosmérnök bsc-t végzett, vagy gépészmérnök illető?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!